НА ЗАСІДАННІ ПРАВЛІННЯ АМУ

Сьогодні, 4 лютого, міський голова Славути, голова Хмельницького РВ АМУ Василь Сидор перебуває на засіданні правління Асоціації міст України у Києві.

У порядку денному 8 інфоблоків різної тематики. Окрім розгляду організаційних питань Асоціації, на зібранні обговорюватимуть проблемні питання у сфері житлово-комунального господарства та бюджетного забезпечення територіальних громад у 2019 році.

Зокрема, були підняті наступні проблемні питання:

● Потенційні втрати місцевих бюджетів за несвоєчасний перерахунок державою субвенції у 2017-2018 роках у разі подачі до суду підприємствами по всій Україні можуть становити близько 7 млрд гривень. Тому АМУ звернулось до Мінфіну надати роз’яснення, за які кошти містам сплачувати судові вимоги, які виникли внаслідок несвоєчасного перерахування субвенції державою. А також Асоціація звернулася до уряду з проханням передбачити кошти у державному бюджеті України на відшкодування рішень судів, спричинених несвоєчасним перерахуванням субвенції.

● Сплата ПДФО підприємствами не за місцем знаходження структурних та відокремлених підрозділів юридичних осіб, а за місцем реєстрації основного підприємства, призводить до суттєвого недоотримання коштів у місцеві бюджети. Правління АМУ звернулося до прем’єр-міністра зобов’язати територіальні підрозділи Державної фіскальної служби провести позапланові перевірки підприємств з метою встановлення їх фактичного місцезнаходження та повноти сплати податків до відповідного бюджету за 2018-2019 роки. А за результатами перевірок – зобов’язати платників податку на доходи фізичних осіб сплатити податки до відповідного бюджету.

● Правління Асоціації міст України звернулося до голови Верховної Ради України Андрія Парубія та народних депутатів України підтримати проект закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо безперебійного постачання електричної енергії суб’єктам господарювання, що надають комунальні послуги та коригування цін/тарифів на комунальні послуги (№ 9406 від 14.12.2018)”. Відповідне рішення ухвалили на засіданні правління Асоціації. Законопроектом пропонується: врегулювати проблемні питання запровадження роздрібного ринку електричної енергії у сфері житлово-комунального господарства; запровадити скорочену процедуру перегляду (зміни) цін/тарифів на комунальні послуги у разі зміни вартості складових, якщо така зміна відбулась на загальнодержавному рівні; встановити окремий механізм застосування тарифів на комунальні послуги, які переглянуті (змінені) у разі зміни вартості складових, якщо така зміна відбулась на загальнодержавному рівні.

● Ще одне звернення АМУ стосувалося необхідності визначення Кабінетом Міністрів України, на підставі ст.62 Закону України “Про ринок електричної енергії”, постачальника електроенергії зі спеціальними обов’язками із забезпечення підприємств житлово-комунального господарства та благоустрою (зовнішнього освітлення), а також закладів освіти електроенергією у нічний час. Для такого постачальника НКРЕКП має можливість встановити диференційовані тарифи, що вирішить проблемні питання органів місцевого самоврядування. Таке регулювання є тимчасовим, до моменту фактичного формування ринку електроенергії в частині ціни за годинами доби.

● Правління Асоціації звернулося до Кабінету Міністрів України скасувати рішення уряду від 23 січня 2019 року про ухвалення постанови «Про внесення змін до Порядку розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів на вкладних (депозитних) рахунках у банках». Цією Постановою обмежується законне право органів місцевого самоврядування самостійно розпоряджатися їх власними доходами. Заборона на розміщення тимчасово вільних коштів фінансовими органами місцевого самоврядування призведе до неефективного використання коштів, які раніше накопичилися на середньо – та довгострокові інфраструктурні програми та реалізацію проектів, що фінансуються з державного бюджету на умовах співфінансування з місцевими бюджетами. Місцеві органи влади недоотримають приблизно 1,5 млрд грн відсотків з депозитів. Також заборона розміщувати кошти на депозитах означає можливість для уряду витрачати їх на власний розсуд, перекривати касові розриви бюджету.

А також члени правління АМУ обговорювали: зрив опалювального сезону 2018-2019 років у 11 містах України через заборгованість за природний газ та ризик повторення таких зривів наступного опалювального сезону в інших містах; недосконалий механізм тарифоутворення НКРЕКП, що призвів до зростання заборгованості за природний газ, погіршення в цілому фінансового стану комунальних підприємств; проблеми входження комунальних підприємств в роздрібний ринок електричної енергії, коли переважна більшість торгів на закупівлю електричної енергії на 2019 рік, які проводили комунальні підприємства водопостачання та водовідведення, не відбулася у зв’язку з відсутністю пропозицій від постачальників електричної енергії.

Прес-служба Славутського МВК за інформацією АМУ