ЗБЕРЕЖЕМО ТА ПРИМНОЖИМО: ОСВІТА НА СЕЛІ В МЕЖАХ СЛАВУТСЬКОЇ ОТГ

Позиція депутатів Славутської міськради, міського голови Василя Сидора є принциповою – освітні заклади у селах Славутської ОТГ мають бути збережені та надалі розвиватися.

Уже сьогодні Варварівська гімназія Славутської міської ради (в т.ч. початкова школа та дошкільний підрозділ) є юридичною особою, яку переведено на самостійний бухгалтерський облік. Таким чином, відповідно до чинного законодавства забезпечено автономію закладу.

Разом з тим, на утримання Варварівської гімназії у 2019 рік в бюджеті Славутської ОТГ передбачено 2 млн. 124 тис. 100 грн. коштів, з яких: 1 млн. 416 тис. 260 грн. – кошти місцевого бюджету, 707 тис. 830 грн – державна субвенція.

Вирішено, що значна увага буде приділена заходам з енергозбереження. Зокрема розпочато роботу із оновлення електричного господарства закладу, в тому числі стовідсоткової заміни старих ламп на нові енергозберігаючі. На дану ціль передбачено 120 тис. грн.

І надалі на належному рівні здійснюватиметься харчування дітей. Його вартість навіть дещо нижча, ніж у місті. Це пояснюється значною кількістю дітей соціально вразливих категорій. Так, у дошкільному підрозділі батьківська плата складе 30%, 70% – кошти міського бюджету. У початковій школі (харчування учнів 1-9 класів) батьківська плата становитиме 40%, відповідно 60% – кошти міського бюджету.

У планах – зміцнення матеріально-технічної бази закладу, а також організація навчання дітей з сіл Варварівка та Голики у закладах позашкільної освіти.

Прес-служба Славутського МВК