Знесення самочинного будівництва

Сьомим апеляційним адміністративним судом за результатом розгляду апеляційної скарги суб’єкта містобудівної діяльності на рішення Хмельницького окружного адміністративного суду вкотре винесено рішення, яким підтверджено в черговий раз правомірність дій посадових осіб органу держархбудконтролю.

Раніше під час проведення позапланової перевірки посадовими особами відділу з питань державного архітектурно – будівельного контролю було виявлено низку порушень вимог містобудівного законодавства.

Так, встановлено, що особа здійснила будівництво об’єкта без документів, що засвідчують право власності чи користування земельною ділянкою та дають право на виконання будівельних робіт, без належно затвердженого проекту, що є порушенням  Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”, Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 №466 “Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт”.

За результатами проведених заходів державного архітектурно – будівельного контролю посадовими особами відділу винесено припис про усунення порушень вимог містобудівного законодавства, вимоги якого не були виконані суб’єктом містобудівної діяльності.

Наведене стало підставою для звернення до окружного адміністративного суду з позовом про знесення самочинного будівництва.

Разом з тим, вкотре звертаємо увагу, що право на виконання юридичними та фізичними особами будівельних робіт виникає лише після отримання документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або договору суперфіцію та:

  • подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт – щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1) та об’єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта;
  • отримання дозволу на виконання будівельних робіт – щодо об’єктів, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками.

А тому, з метою уникнення негативних наслідків, звертаємось з проханням до усіх забудовників на території м. Славути, фізичних та юридичних осіб, дотримуватися вимог законодавства. Необхідні консультації та роз’яснення можна отримати у Центрі надання адміністративних послуг за адресою: м. Славута, вул. Миру, 102.

P.S.: звертаємо увагу, що звернення до суду органу держархбудконтролю з позовом про знесення самочинного будівництва – це повноваження, визначені законодавством та яке не може здійснюватися або не здійснюватися на власний розсуд цього органу, оскільки зазначене є способом захисту публічних інтересів у сфері містобудування та є обов’язком органу держархбудконтролю.