НОВОРІЧНИЙ «ПОДАРУНОК» ВІД ВЛАДИ: НАС ЗНОВУ ЧЕКАЄ ПІДВИЩЕННЯ ТАРИФІВ?

Складається враження, що влада у центрі турбується лише про якихось вибраних людей, а іншим вона регулярно приносить «сюрпризи» у вигляді підняття тарифів, як завжди, залишаючи місцеву владу разом з людьми шукати шляхи для виживання. 

Всім відомо, що для водоканалу електрична енергія – як повітря для людини. Якщо немає електроенергії, водоканал перестає працювати: у крані споживачів не буде води, а стічні води, які зливаються в каналізацію, перестануть очищуватися та відкачуватися на очисні споруди.

Одинадцятого червня 2017 року, окрім окремих положень, набув чинності Закон України «Про ринок електричної енергії». З 1 січня 2019 року цей Закон вступив у повну силу. Розпочався масштабний процес реформування електроенергетичної галузі в Україні. Серед головних змін – це відокремлення функції з розподілу електричної енергії від функцій виробництва, передачі та постачання. Тобто, створення для кожної функції відповідних юридичних осіб – організацій. 

Отже в ідеалі споживачі мають обирати найбільш вигідних постачальників електричної енергії за ринковими цінами, а на практиці ми маєм справу з монополістами.

Ринку електричної енергії – такого як у країнах ЄС, фактично немає. Між тим, незважаючи на численні звернення міських голів, Асоціації водоканалів України щодо необхідності врахування особливостей роботи водоканалів, Верховна Рада, Уряд та Президент не взяли їх до уваги. Як наслідок, водоканали отримали чергове підняття цін на електричну енергію.

Слід зауважити, що з метою заощадження Славутським УВКГ, ще з листопада місяця 2018 року була розпочата процедура закупівлі електричної енергії, шляхом проведення відкритих торгів. Згідно законодавства, для забезпечення постійної роботи підприємства, з першого січня 2019 року Славутським УВКГ укладено договір на постачання електричної енергії з ТОВ «Хмельницькенергозбут» та договір на розподіл електричної енергії АТ «Хмельницькобленерго».

Як результат новацій центральної влади, водоканал вже вкотре отримує підвищені тарифи на електроенергію. Для порівняння зауважимо, що з 1 липня 2018 року тариф на електроенергію для Славутського УВКГ становив 2,8398 грн, а з першого січня 2019 року він є наступним, за один КВт. :

у разі 100% передплати – 2,1363 грн.;
в разі 50% передплати – 2,1763 грн.;
в разі 30% передплати – 2,2163 грн.;
без передплати – 2,3463 грн.

До вищенаведених цифр слід додавати оплату за розподіл електричної енергії – 0,9336 грн., наприклад: у разі 100% передплати 2,1363 + 0,9336 = 3,0699 грн.

Як бачимо, за будь-яких умов, тариф на електроенергію для Славутського УВКГ є безумовно вищий від попереднього. 

На жаль, така ситуація зумовлює необхідність підняття тарифів на послуги Славутського УВКГ для всіх споживачів. 

Крім того, ми не маємо змоги здійснювати передплату за електроенергію, адже ніхто не платить за воду наперед.

Нині в такій ситуації всі водоканали України.

КП “Славутське УВКГ”