В СЛАВУТІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ КНИГИ МІСЦЕВИХ АВТОРІВ

28 грудня, у приміщенні Славутської міської бібліотеки, серед гарних друзів, однодумців, гостей відбулася презентація книг місцевих авторів: П. Скиби «Звіробій» у війні за Україну»; М. Караван «Грані серця»; П. Бондарука «Славутчино мила, пісенний розмаю»; Л. Бродюк, А. Миронюк, Т. Нагурної «Ми нащадки козацького роду» (методичний комплекс навчальних програм ДНЗ №2 «Подоляночка»).

Усі ці книги прийшли до читача завдяки проекту підтримки книговидання місцевих авторів, що за ініціативи управління культури виконавчого комітету Славутської міської ради започаткований у нашому місті. Видані книги стануть надбанням історичного музею та бібліотек – міської та шкільних.

З приводу неординарної події в культурному житті нашого міста, присутніх на заході привітав міський голова Василь Сидор:

«Дуже приємно, що напередодні Нового року ми маємо таку визначну історичну подію. Сьогодні у нас є нагода не лише презентувати авторів та їх твори, але й ознайомитись з частинкою історії нашої громади. Люди, про яких ми сьогодні будемо говорити, вони є не просто активними в житті, нашою гордістю, але й справжніми патріотами України та своєї малої Батьківщини».

Першою, разом із своїми побратимами та дружиною, презентував книгу «Звіробій» у війні за Україну» Петро Скиба – український кадровий військовослужбовець, танкіст, миротворець, полковник Збройних сил України, перший командир 3-го окремого танкового батальйону «Звіробій», командир 21 окремого мотопіхотного батальйону “Сармат” (2016-2017 рр.).

Книга розповідає про бойовий шлях українських військовослужбовців у 2014-2015 роках. Усі вони разом, в найважчий період для країни і армії, виступили на передні рубежі фронту. День за днем бойовий командир відтворив на папері і таким чином став автором книги про сучасну війну. У книзі розміщено багато фото із гарячих точок – Докучаєвського напрямку, Маріуполя, Донецького напрямку, Бахмута та ін. Петро Павлович згадав події Майдану, де він був присутнім та розповів: «В книзі описані реальні бойові події, задачі, які вирішувались в той час, без будь-яких прикрас, вся інформація, яка лягла в «Журнал бойових дій», вся інформація, хто нам з волонтерів допомагав, вона в цій книзі».

У другій книзі «Ми нащадки козацького роду» (Л. Бродюк, А. Миронюк, Т. Нагурної), яка була презентована читачам, розповідається про те, як виховувати змалечку мужність захисників на славних українських традиціях.

На сторінках видання знайшов відображення багаторічний досвід роботи дошкільного навчального закладу №2 «Подоляночка» із патріотичного виховання малюків. Одна із авторів книги Людмила Бродюк, презентуючи напрямки діяльності свого закладу, запропонувала до перегляду відеоматеріал заходу «Посвята у козачата».

У книзі «Грані серця», її автор Марія Караван пропонує читачеві розповіді про славутчан – людей різних доль і професій, яких об’єднує животворне сяйво душі. Нариси, публікації та спогади, що увійшли до збірки, написані автором у різні роки в газеті «Трудівник Полісся». Деякі із них озвучені Марією Олександрівною у телепередачах, фрагмент якої був продемонстрований.

Останньою презентував збірник пісень та віршів «Славутчино мила, пісенний розмаю» його автор Петро Бондарук. У збірнику – творчі літературно-музичні доробки, вірші – присвяти для близьких, родичів, друзів та нашому рідному місту. Петро Давидович – це поєднання таланту поета та композитора.

Підсумовувала захід книжкових презентацій поетеса Надія Пасічник, яка приурочила до цієї події вірш.

Ведуча заходу Тамара Іванюк зауважила, що проект підтримки книговидання місцевих авторів триватиме й надалі. А міський голова Василь Сидор закликав усіх, хто відчуває у собі творчий потенціал долучатися до написання власних творів.

Придбати книги усі охочі можуть у Славутському історичному музеї.

Прес-служба Славутського МВК