ВІДБУВСЯ ВИЇЗНИЙ ДЕНЬ ДЕПУТАТА МІСЬКОЇ РАДИ

Приурочений він був Дню місцевого самоврядування. Депутатський корпус на чолі з міським головою Василем Сидором та секретарем міської ради Світланою Медведєвою ознайомився з роботою спортивного комплексу ТЦ «Епіцентр» та ДП «Славутське лісове господарство».

Спортивний комплекс ТЦ «Епіцентр» – це сучасний спорткомплекс для дорослих та дітей, аналогів якому у місті не має. Проводив екскурс директор Епіцентру Руслан Високогляд. Усі бажаючі із задоволенням оглянули ігровий зал, приміщення з тренажерним обладнанням для занять важкою атлетикою, роздягальні, підсобні приміщення, тренерські.

Новий спорткомплекс загальною площею понад 580 м2, зонований під різні види спорту.

В ігровому залі можна грати у баскетбол, волейбол, міні-футбол або великий теніс, розміщена зона з помостами для важкої атлетики, столи для настільного тенісу, зона для заняття боксом та тренажери.

Після цього учасники обʼїзду ознайомилися із роботою ДП «Славутське лісове господарство». Детально розповів про діяльність підприємства та лісової галузі краю загалом, поділився здобутками та проблемами лісгоспу його директор Віктор Сапожнік.

ДП «Славутський лісгосп» охоплює близько 24 тис. га загальної площі, в тому числі територія вкрита лісом – 21 тис. га, нові насадження віком до 5 років – 886 га.

Щорічний обʼєм рубок становить близько 100 тис. кбм., у тому числі рубки головного користування у поточному році складатиме 33,5 тис. кубометрів; рубки формування та оздоровлення лісів – 65 тис. кбм.

Працівники лісгоспу на перше місце ставлять питання збереження та відтворення лісів, тому постійно впроваджують передові методи ведення лісового господарства, максимально наближеного до природнього. Аби переконатися в цьому учасники обʼїзду разом із начальником управління Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства Петром Пешко та першим заступником начальника управління Павлом Золотим відвідали плантації із молодими насадженнями.

Зі слів лісівників, щороку лісництвами лісгоспу проводиться лісовідновлення на площі 250 га. Крім традиційних порід сосни та ялини, лісівниками культивуються саджанці модрини європейської, ялиці білої та інших цінних порід.

Згодом мали можливість познайомитися із навантажувальним пунктом деревини, а також із сучасним обладнанням для переробки відходів (гілок,хвої тощо) у тріску, паливні брусочки, що дозволяє не лише берегти довкілля, ай отримувати додатковий дохід на розвиток галузі.  

Із цікавістю депутати оглянули територію центральної садиби ДП «Славутське лісове господарство». Як вдалося дізнатися, підприємство одне із перших в Україні створило лінію із вирощування сіянців із закритою кореневою системою. Наразі побудовано навіс на 1700 кв.м. для притілення та автоматизованого поливу. До кінця року планують встановити й решту обладнання. Реалізація даного проекту дозволить вирощувати 500 тис. шт. стандартних сіянців основних лісоутворюючих порід.

Загалом за 2018 рік вирощено стандартного посадкового матеріалу у кількості 1 млн. 500 тис. штук, в тому числі із закритою кореневою системою понад 100 тис. шт. Заготовлено лісового насіння близько 13,5 т.

Під час обʼїзду піднімали питання всихання соснових лісівчерез враження шкідниками. Так, підприємством щорічно на охорону лісу від пожеж та боротьбу із шкідниками лісу витрачається 1,5 млн. грн. Загалом силами підприємства вдалося майже вдвічі зменшити осередки шкідника.

Окремо обговорили податкове навантаження на фінансову діяльність підприємства.  Протягом 11 місяців 2018 року лісовим господарством сплачено податків до бюджетів усіх рівнів на загальну суму 48 млн. грн., що складає 39,6% від обсягу реалізації продукції, який за 11 місяців склав 121,1 млн. грн.

Приємно, що Славутський лісгосп продовжує активноро звиватись завдяки професійному колективу, який постійно працює не лише над збільшенням виробничих потужностей, а й приділяє значну увагу екології та природоохоронній справі. А конкурентоспроможною продукцією підприємства цікавляться не лише натеренах України, а й за кордоном.

Прес-служба Славутського МВК