СЛАВУТЧАНИ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ

21 листопада, на центральній площі міста, представники органів місцевого самоврядування, депутати міської ради, громадськість Славути урочисто відзначили п’яту  річницю Революції Гідності, яка переродила українську націю.

«Слава Україні – Героям слава!» – ці слова набули нового змісту. Вони перестали бути просто вітанням. Це віддання шани найкращим, тим, хто у найважливіший момент нашої держави не злякався і пожертвував собою заради своєї Батьківщини, а також є засвідченням справжнього патріотичного подвигу.

Коли перед очима з’являються кадри з новин, фото поранених та загиблих героїв, дивлячись їм у вічі, ми розуміємо, що вислів «Душу й тіло ми положим за нашу свободу» став для сучасної історії української нації не просто словами з гімну, це стало станом душі.

Ведуча заходу Ірина Сакалюк разом із колегами та учнівською молоддю нагадали присутнім про страшні події, які відбувалися впродовж останніх п’яти років, супроводжуючи виступи тематично підібраними відео -та фотосюжетами.

З нагоди державного свята до присутніх звернувся міський голова Василь Сидор:

“Дуже хочеться, щоб більше не приймали громади таких рішень, які ми приймали п’ять років тому. Дуже хочеться, щоб влада зрозуміла, що громада терпить, але усьому є межа.

Я хочу подякувати усім славутчанам, які брали участь у двох революціях, були об’єднані однією метою, правдою, вірою, відстоювали право жити на своїй землі. Тисячі славутчан брали участь в подіях на Євромайдані. І не було байдужих. Приходили люди, яким було за вісімдесят, підтримуючи учасників матеріально, вірячи в те, що переможе закон і справедливість.

Ми втратили частину землі, частину нашої держави проте, майдан зберіг Україну.

Україну продовжують знищувати. Сьогодні грабують людей через ціни на тарифи, медикаменти, послуги. А опісля, за наші ж гроші підкуповують депутатів. Але нічого доброго не потрібно чекати після того, коли люди беруть торти та гроші за свій власний голос.

Люди повинні усвідомлювати,  що вони повинні використовувати своє право на виборах, щоб потім нікого ні в чому  не звинувачувати. Ми зобов’язані зробити все, щоб Україна залишалася незалежною та єдиною державою”.

Міський очільник закликав не повторювати помилок, які були допущені у 2010 році, коли народ обрав злочинну владу, і які призвели до подій, після яких ми маємо дуже плачевні наслідки.

Учасники мітингу хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх героїв, які загинули за Україну хвилиною мовчання, поклали вінки та квіти до пам’ятних знаків, пов’язаних із подіями на Євромайдані.

У виконанні вихованців міського Палацу культури та Будинку дитячої творчості прозвучали зворушливі патріотичні вірші і пісні.

Прес-служба Славутського МВК