СПІВАЛИ, ТАНЦЮВАЛИ, ПОДАРУНКИ ДАРУВАЛИ – 10-РІЧЧЯ «ЩЕДРИКА» ВІДСВЯТКУВАЛИ

Зразковий фольклорний гурт «Щедрик», Славутської ДШМ, 17 листопада відсвяткував свій перший ювілей – 10 років. Це десятиріччя дружби, веселощів, дитячого сміху, а також становлення, праці, успіхів та перемог, а ще – тисячі годин занять, стоси записаних у фольклорних експедиціях народних пісень-звичаїв-обрядів, десятки автентичних народних костюмів, кілограми дівочих стрічок та коралів, а також сотні-сотні кілометрів, з’їжджених Україною і злетаних в інші країни на конкурси та фестивалі.

Було справжнє свято – з піснями, танцями, щирими словами привітань та подарунками. Обдаровували не тільки ювілярів, а й винуватці свята підготували для своїх гостей розіграш пам’ятних сувенірів й головний приз – святкову професійну фотосесію.

«Щедрик» приймав вітання від директорки ДШМ Людмили Василівни Скрипнюк, начальника управління культури Сергія Петровича Сакалюка, випускників, чимало з яких зробили фольклор своєю професією і продовжують жити «Щедриком», а також від колег: зразкового дитячого фольклорного гурту «Родовід» Антонінської ДШМ (керівниця Тетяна Підберезна), зразкового фольклорного ансамблю «Мальва» Новоград-Волинського ПДМ (керівниця Галина Кучинська), зразкового фольклорного колективу «Зернятко» з міста Андрушівка, Житомирщина (керівниця Ірина Костюк), новоград-волинського зразкового ансамблю народної пісні «Цвіте терен» (керівниця Віра Матвійчук), зразкового фольклорного ансамблю «Вінець» з Бердичева (керівниця Лариса Куліченко), а також від сусідів з Нетішина – зразкового фольклорного ансамблю «Роксолана» (керівниця Ірина Кирилюк).

Відеовітання «Щедрик» отримав і з-за кордону: вітали колеги з Туреччини, Білорусі, Польщі, а також уродженка Рівного, українська співачка, громадська діячка, волонтерка, чинна радниця міністра культури України Анжеліка Рудницька.

Ювілейний концерт символізував збір творчого урожаю. На сцені бачили традиційні українські обжинки. І як співалося в пісні: «Як зберемо цей багатий урожай, то спечемо наш святковий коровай». Свій коровай «Щедрики» випекли і розділили з усіма гостями. Весільний обряд ділення короваю щедрики виконали разом з батьками. Впевнено скажемо, що батьківський дебют вдався!

Міський голова Василь Богданович Сидор привітав «Щедрик» зі святом, а також відзначив його керівницю Тетяну Маліновську, вручивши почесний Знак пошани.

Величезну щиру подяку «Щедрик» висловлює людям, без підтримки яких свято не відбулося б, а саме спонсорам: Славутському міському управлінню культури в особі Сергія Сакалюка, ТОВ «Родорс», ТОВ «Аква Родос», СФГ «Світанок», ПАТ «Славутський солодовий завод», приватному підприємству «Славута Юнікс», Славутському хлібзаводу, Славутському пивзаводу, міському Палацу культури, фотографу Тетяні Терещук, відеографу Юрій Гарбаруку, творчій майстерні «Рудий Пес». А також щиро дякують рідній Славутській ДШМ на чолі з Людмилою Скрипнюк та усьому прекрасному, чудовому батьківському колективу.

Щиро вітаємо гурт, який не тільки зберігає й примножує, а й популяризує українське, доводячи, що наша культура – це не лише рушнички й соняшники, а що це красиво, що це актуально, що це – модно. Зичимо вам, щедрики, творчого довголіття, наснаги й успіхів у майбутніх починаннях!

“Вісті громади”, Софія Теслюк.