ЯКІ ПЕРСПЕКТИВИ МЕДИЧНОЇ ГАЛУЗІ СЛАВУТЧИНИ?

Дане питання стало приводом проведення круглого столу за ініціативи міського голови Славути Василя Сидора.

В обговоренні взяли участь керівники двох медичних закладів Славутчини – Славутської ЦРЛ та ПМСД – Віктор Іващук та Олег Гаврилюк, голови об’єднаних територіальних громад району – Крупецької (Валерій Михалюк), Ганнопольської (Маргарита Медведюк) та Берездівської (Віктор Васьківський), голова районної державної адміністрації Богдан Маршук, представники виконавчих органів міської ради та райдержадміністрації.

Нагадуємо, що одним із етапів державної медичної реформи є перетворення місцевих лікарень на некомерційні комунальні підприємства. Наразі лікарні працюють як бюджетні установи за бюджетним законодавством та з вертикальним управлінням. Держава запевняє, що реформування медичних установ дозволить розширити права медичних закладів до рівня всіх інших суб’єктів господарювання та дасть змогу залучити більше коштів на розвиток медичної галузі.

Отож, якщо хочемо зберегти лікарню – перетворення її в некомерційне комунальне підприємство є обов’язковим. Рішення за нинішнім засновником Славутської ЦРЛ та ПМСД – Славутською районною радою.

Славутська міська рада неодноразово зверталася до Славутської районної ради стосовно питання включення її до засновників медичного закладу. Станом на сьогодні міській раді відмовлено у задоволенні клопотання.

На даний час, вимоги існуючого законодавства обмежують вплив Славутської міської ради та її виконавчого комітету на ті процеси, які відбуваються у медичній галузі міста, оскільки на це немає відповідних, чітко окреслених, адміністративних повноважень.

Незважаючи на це, проблемні питання медицини постійно перебувають в полі зору міської влади. У зв’язку із регулярним недофінансуванням з державного бюджету потреб медичної галузі, щороку, через відповідні програми з міського бюджету здійснюється посильне фінансування як Славутської ЦРЛ, так і центру ПМСД. Лише в цьому році на потреби ЦРЛ та центру ПМСД міською радою було виділено 4036800 грн.

На думку міського голови Василя Сидора усі об’єднані територіальні громади Славутчини повинні спільно виробити подальший перспективний план підтримки медичної галузі, укласти відповідні угоди фінансування та вирішити хто ж все-таки буде засновником створеного медичного некомерційного підприємства.

Саме засновник має брати на себе адміністративну та фінансову відповідальність за підприємство, – зауважив очільник Славути. – Представляти його інтереси на регіональному та всеукраїнському рівнях. Ініціювати вирішення потреб закладу через відповідні державні і грантові програми.

Голови ОТГ висловили єдину позицію – громадяни мають отримувати професійні медпослуги, а тому для виведення медицини на якісно новий рівень варто чітко визначити головні проблемні питання медзакладів, проаналізувати які питання можливо закрити місцевими бюджетами, а які необхідно вирішувати із залученням коштів державних програм чи грантових проектів.

Обговорювалася доречність створення відповідної наглядової ради майбутнього комунального підприємства, до якої увійшли б представники самого закладу, органів місцевого самоврядування, місцеві депутати, а також члени громадських організацій.

На превеликий жаль, представники Славутської районної ради не взяли участь в обговоренні цього вкрай важливого для жителів усього районну питання. Зважаючи на це, було вирішено ініціювати спільну зустріч депутатів міської та районної ради, аби все ж таки дійти спільної згоди щодо подальших перспектив медичної галузі Славутчини. Орієнтовно така зустріч відбудеться 22 листопада.

Прес-служба Славутського МВК