ІЗ РОБОЧИМ ВІЗИТОМ ДО НВК «ЗОШ І-ІІІ СТ, ГІМНАЗІЯ» № 5

05 листопада міський голова Василь Сидор та народний депутат України Роман Мацола із робочим візитом відвідали НВК «ЗОШ І-ІІІ ст, гімназія»№ 5 м. Славута.

Мета візиту – оглянути навчальний заклад, поспілкуватися із педагогічним колективом та дітьми, ознайомитися із навчальним та виховним процесами, зʼясувати, які проблеми наразі турбують освітян та окреслити майбутні завдання.

Провела екскурсію закладом його директор Галина Болкун. З її слів вдалося дізнатися, що навчально-виховний комплекс позиціонує себе як школа продовженого дня, а тому колектив закладу ставить за мету створювати та постійно розвивати комфортне для перебування дітей  середовище.

Для цього було розроблено проект «Подвірʼя школи – обличчя мого міста», який передбачає розбиття території закладу на відпочинково-естетичну, ігрову та спортивно-оздоровчу зони.

За рахунок коштів Громадського бюджету вдалося провести роботи із вкладання тротуарної плитки на подвір’ї школи; завдяки спільним зусиллям вчителів та  батьківської громади встановлено лавочки та проведено озеленення території.

Навчальний заклад цього року за рахунок субвенції з державного бюджету на території школи придбав та встановив спортивний майданчик та гірку для молодших школярів, які користуються у вихованців закладу неабияким попитом.

Завдяки участі вчителів у конкурсі мікрогрантів від ГО «Інститут солідарності громад Романа Мацоли» вдалося отримати 30% коштів на встановлення альтанки. Решту грошей зібрали за рахунок інших спонсорів та меценатів за активної підтримки батьків та міської влади.

У рамках візиту також оглянули навчальні корпуси, зокрема три перші класи, ознайомилися із роботою сучасної бібліотеки, оцінили нещодавно облаштовану  за кошти місцевого бюджету обідню залу та варочний цех харчоблоку.

На останок зустрічі обговорили потреби закладу та проблеми освітньої галузі міста: недосконалість підходів обрахування освітньої субвенції, оплата за енергоносії. Якщо на 2018 році на енергоносії освітніх закладів було передбачено 7 млн. грн, то на 2019 рік через здорожчання енергоносіїв необхідно 12,5 млн. Це при тому, що вдається зекономити на використанні енергоносіїв у розмірі 30-40%, але якщо проаналізувати за останні 4-5 років у коштах – це безкінечний ріст.

Міський голова Василь Сидор зауважив, що із міського бюджету на закриття державних повноважень у галузі освіти місто змушене виділяти 60% його загального фонду. «Важливо єдине – дотримання Конституції та законів України, щоб були передбаченими дії Верховної Ради, щоб ми розуміли на що нам розраховувати і яким чином нам працювати».

Прес-служба Славутського МВК