ГАЗОВИЙ МАРАФОН

“Газова афера заганяє більшість населення за межу бідності”.

«Єдина ціна на газ для всіх категорій споживачів», – саме так уряд анонсує головну вимогу Міжнародного валютного фонду. Це головна причина росту ціни газу для населення.

Разом з тим, офіційно заявляють про те, що така вимога МВФ була висунута ще у 2009 році. Як виявляється, Україна йде до виконання цього «ультиматуму» ось уже майже десять років.

Якщо мова йде про єдину ціну, то чому цього не було зроблено раніше, коли ціни на газ були ще посильними для всіх категорій громадян? Як бачимо з таблиці,  ще 1 травня 2016 року ціна на газ для промисловості і бюджетників складала 8583,96 грн/1000 м3,  а для населення – 6879 грн/1000 м3.

Натомість, що зробив уряд? – Підняв до колосально високого рівня ціну для промисловості і бюджетних установ – 15829,44 грн/1000 м3. І тепер прагне до того ж рівня довести ціну на газ для населення. Сьогоднішня ціна на газ для населення вже становить 8850 грн/1000 м3, а що буде далі? Невже людей згодом змусять платити 15829,44 грн/1000 м3, як вже сьогодні платять бюджетники (в т.ч. школи, лікарні) та промисловість? Це газовий марафон, учасниками якого є весь український народ. Однак чи зможе простий українець наздогнати таку ціну?

Газова афера унеможливлює роботу бюджетних установ та заганяє більшість населення за межу бідності. Окрім того, підвищення ціни на газ автоматично призводить ще й до подорожчання цілої низки послуг та товарів – від ціни палива до ціни хліба.

Така політика влади призведе до збільшення кількості потенційних сімей-субсидіантів до 11-12 мільйонів. Таким чином, чотири з п’яти українських сімей, маючи освіту, стаж роботи, неспроможні будуть платити за комунальні послуги та залежатимуть від допомоги держави.

Висновок тут один – потрібно в першу чергу думати про інтереси українського народу, а не догоджати вимогам МВФ чи інших структур.

 

Міський голова Василь Сидор