З 2 квітня в Україні стартувала кампанія з вибору лікарів, у Славутському центрі ПМСД почали підписувати декларації (угоди) з лікарями.
Це частина медреформи, яка має скасувати прив’язку до лікарів за пропискою, і дає можливість укласти угоду з будь-яким терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем у будь-якому місці України.
Близько 70% славутчан (місто та район) визначилися з вибором лікаря первинної ланки.
Чому варто укладати декларації з лікарями.
Ви можете укласти угоду із лікарем, до якого звикли і якому довіряєте. Якщо ж ви не маєте постійного лікаря, можете скористатися відгуками ваших друзів та знайомих або ж напряму познайомитися із лікарем у медичному закладі. Для цього не потрібно попереднього запису. Достатньо прийти до амбулаторії і звернутися до реєстратури. Там можна отримати вичерпну інформацію про доступних медиків.
Якщо ви заключили декларацію з лікарем: ви зможете записатись до лікаря, з яким заключили декларацію, по телефону на зручний для Вас час та прийти на той час на прийом до лікаря і не стояти в черзі.
Декларація — це документ, який підтверджує, що пацієнт хоче обслуговуватися саме у цього лікаря. Так, підписуючи декларацію з конкретним лікарем, ви повідомляєте державу (новостворену Національну службу здоров’я), що плата за ваше медичне обслуговування має надходити саме у Славутський центр ПМСД. Така оплата послуг дозволить Центру покращити матеріально-технічний стан, забезпечити кращі умови праці для медиків та зручні умови перебування для відвідувачів.
Якщо вас не влаштовує лікар або ви змінили місце проживання, можете укласти декларацію з іншим лікарем, разом з тим попередня анульовується автоматично.
Водночас, декларація не є юридичним документом і не підписується «раз і назавжди»: у будь-який момент ви можете укласти декларацію з іншим терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем. У такому випадку не треба скасовувати попередню декларацію – достатньо просто укласти нову декларацію з обраним лікарем, а зміни автоматично зафіксуються у системі.
Однак лікар може відмовити у підписанні декларації, якщо він уже набрав максимально рекомендовану кількість пацієнтів:
- сімейний лікар може обслуговувати 1 800 пацієнтів,
- терапевт – 2 000,
- педіатр – 900.
Передбачається, що в 2019 році безоплатні медичні послуги на вторинному і третинному рівні у рамках реформи фінансування системи охорони здоров’я надаватимуть лише за наявності направлення від сімейного лікаря, тому варто поспішити з вибором свого лікаря . Головний лікар КП «Славутський центр ПМСД» О.В. Гаврилюк