ЗРАЗКОВІ ТА ОХАЙНІ: ЯК СЛАВУТЧАНИ ДБАЮТЬ ПРО ПРИБУДИНКОВУ ТЕРИТОРІЮ

Люди, які вперше приїжджають до Славути, залишають про наше місто хороші відгуки. І не остання заслуга у цьому старанних та працьовитих славутчан, котрі власними силами дарують рідному місту затишок, піклуються про порядок, підтримують чистоту. Про охайний вигляд дворової території старанно дбають мешканці не одного славутського будинку, хто саме – читайте нижче.

Будинок № 57 на вулиці Ярослава Мудрого. Своїми стараннями дбайливі славутчани облаштували клумби, озеленили їх квітами та декоративними кущами, за якими постійно піклуються та доглядають. Усе це створює затишок, комфорт та порядок, а головне – є прикладом для наслідування іншим жителям міста. Екскурсію по квітучому оазису провела мешканка будинку 80-літня Марія Касянчук, яка мешкає у ньому із часу його забудови. І незважаючи на свій поважний вік, особисто долучається до догляду за клумбами.

Ще один зелений (а влітку ще й напрочуд квітучий) острівець створили мешканці будинку № 16 на вулиці Паперника. Тетяна Каленюк, яка проживає у будинку, зізнається, що варто було лише одній людині розпочати облаштовувати клумбу біля свого підʼїзду, як таку естафету із радістю підхопили й мешканці інших підʼїздів. І як результат – уже не один рік прибудинкову територію прикрашають чудові квітники із плетеними загорожами. Привертають увагу й альтанки, які також будувалися старанними руками мешканців. Поблизу будинку багато зелених насаджень, серед яких і фруктові дерева та горішники, які безсумнівно «віддячать» людям своїми смачними плодами.

Цікаво облаштований двір на вулиці Ізяславська, 9, який «запатентував» свою власну та давно впізнавану на «Військовому містечку» назву «сквер». Тут небайдужі мешканці на чолі із головою будинкового комітету Валерієм Бинковим створили креативну зону відпочинку, надавши їй автомобільного спрямування. «Цей майданчик користується великим попитом серед дітей, а завдяки використаним гумовим деталям зменшується ризик травм», – стверджує пан Валерій. Згодом біля автомобільного парку зʼявилися клумби та зелені декоративні насадження, що додало гомінкому двору ще затишку.

Поповнює ряди славутчан, яким небайдужа їхня прибудинкова територія, і родина Остапчуків, яка мешкає на вулиці Гвардійська, 1. Наталія Остапчук розповіла, як разом з друзями, не покладаючись на когось, взялися до справи, і як результат – зʼявилася оригінальна гойдалка, на яку звертають увагу всі перехожі, а згодом і не менш оригінальний вхід до підʼїзду.

Приємно, що у нашому місті є приклади того, як просте бажання, трішки фантазії та старанна дружна праця перетворюють типовий будинковий двір на затишне місце, що гріє душу і серце.

Прес-служба Славутського МВК