ЗІ СЛАВУТСЬКИМИ ОСВІТЯНАМИ ЗУСТРІВСЯ НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ

Минулого тижня до Славути із робочим візитом завітав народний депутат України Роман Мацола.

Керівники освітніх закладів на чолі із начальником управління освіти виконавчого комітету Славутської міської ради Ельмірою Перепелицею, які були присутні на заході, озвучили народному депутату ряд проблемних питань, які напряму торкаються освіти міста, як то: несправедливий розподіл субвенційних коштів, недосконалість системи «ПРОЗОРО», високі тарифи на енергоносії, абсурдність деяких законодавчих нововведень (зокрема, законопроекту, спрямованого на протидію цькування в закладах освіти) та ін.

З нагоди Дня працівників освіти, за значні здобутки у професійній діяльності, народний обранець вручив Ельмірі Миколаївні Грамоту Верховної Ради України.

На завершення зустрічі представники освіти міста висловили побажання у необхідності придбати новий мікроавтобус для освітніх потреб дітей та вчителів, яке, зі свого боку, Роман Миколайович пообіцяв розглянути.

Усі свої пропозиції освітяни висловили у письмовому зверненні, яке вручили народному обранцю, текст якого подано нижче.

***

Міський голова Василь Сидор щиро вітає начальника управління освіти виконавчого комітету Славутської міської ради Ельміру Перепелицю із почесною відзнакою та бажає подальших успіхів у роботі.

Прес-служба Славутського МВК

***

Народному депутатові України Мацолі Р.М.

ЗВЕРНЕННЯ

Шановний   Романе   Миколайовичу!

Управління освіти виконавчого комітету Славутської міської ради за дорученням  освітян міста звертається до Вас за підтримкою у вирішенні  нагальних проблем освіти.

Вдячні, що за  Вашого сприяння у закладах загальної середньої освіти  міста встановлено спортивно-ігрові майданчики, зміцнено матеріально-технічну базу Нової української школи.

Маємо підстави стверджувати про динамічний розвиток освітньої галузі міста, готовність працювати в умовах змін: кожен другий випускник міста 2018 року склав державну підсумкову атестацію на достатньому та високому рівнях, наші діти перемагають в олімпіадах, турнірах, конкурсах, змаганнях, беруть активну участь у громадському житті.

Разом з тим, залишається ряд питань, які потребують вирішення.

Бюджет галузі на 2018 рік складає 115830,3 тис.грн., з них освітня субвенція з державного бюджету на заробітну плату педагогічним працівникам шкіл –  40824,8 тис. грн.  75005,5  тис.грн.  складають видатки місцевого бюджету на утримання закладів загальної середньої, дошкільної, позашкільної освіти.

Незважаючи на те, що управлінням освіти, керівниками закладів  планомірно здійснюються заходи, спрямовані на ефективне використання бюджетних коштів, ресурсу місцевого бюджету катастрофічно не вистачає. Адже прийнята формула освітньої субвенції на 2018 рік  не враховує реальної кількості учнів станом на 01.09.2017 року, не передбачає поділу класів на групи, організацію індивідуального навчання, заміни тимчасово відсутніх працівників, оплату праці асистентів вчителя в інклюзивних класах, працівників інклюзивно-ресурсного центру. Крім того,  постановою Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 22 «Про підвищення оплати праці педагогічним працівникам»  збільшено оплату праці вчителів  на 10%, а міським бюджетом, прийнятим у грудні 2017 року дане підвищення не було передбачено.

Управління освіти та трудові колективи закладів освіти міста стурбовані тим фактом, що станом на 02.10.2018 року дефіцит по заробітній платі по закладах загальної середньої освіти  складає  2123,4 тисяч гривеньНемає коштів на виплату винагороди за сумлінну працю педагогічним працівникам. Надбавка «за престижність педагогічної праці» виплачується у розмірі 10% ставки заробітної плати. Мають місце випадки, коли через недостатність коштів не в повному об’ємі оплачується заміна тимчасово відсутніх вчителів, класних керівників, вихователів ГПД. В  школах міста  не забезпечується повне фінансування варіативної   частини   навчальних планів, не оплачується позакласна діяльність з фізкультури, обслуговування комп’ютерів.

Без сучасних засобів навчання забезпечувати якісне навчання складно. За  кошти державної субвенції у 2018 році  придбано шість сучасних кабінетів природничо-математичного циклу при потребі  35.

Одним із головних завдань закладу освіти є створення  належних умов перебування учасників освітнього процесу. ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3,4,6,7, НВК «ДНЗ, ЗОШ І ступеня», НВК «СЗОШ І-ІІІ ступенів, ліцей «Успіх»», ДНЗ № 2,4,6,7,9   потребують термомодернізації будівель. На даний  час виготовлено проектно-кошторисну документацію на утеплення ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 ( вартість робіт за ПКД становить 8806769 грн.), ДНЗ № 6 «Золота рибка» (5627108 грн.), ДНЗ № 9 «Теремок» (3021000 грн.). Проте капітальні видатки по галузі не передбачені.

У вересні 2018 року до міста приєдналась громада сіл Голики та Варварівки. Для  довезення учнів Варварівського навчально-виховного комплексу  на загальноміські  заходи,   довезення учасників обласного етапу олімпіад, турнірів, конкурсів необхідно  новий транспортний засіб, тому що  мікроавтобус Газ 322132, 1999 року випуску   вичерпав свій ресурс.

Викликає стурбованість  стан пожежної безпеки. Згідно приписів   ДСНС Славутського районного Сектору Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області  на заходи із встановлення систем пожежної сигналізації, блискавкозахисту    необхідно  5000,0  тисяч гривень.

Сподіваємося на вжиття Вами заходів та дій, спрямованих  на  вирішення проблемних питань освітньої галузі міста.

Будемо  щиро вдячні  за підтримку та допомогу.