СЛАВУТА ВІДЗНАЧАЄ СВІЙ 401-Й ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ

Три дні поспіль, з 21 по 23 вересня, Славута святкувала День міста, який цього року був особливо масштабним, тому що зібрав кілька тисяч славутчан та гостей. Але це не дивно, адже з нагоди свята було підготовлено чимало цікавих заходів.

21 вересня программа святкувань розпочалася відкриттям пам’ятного знаку подружжю Косач-Квітці встановленого на вулиці Монастирській. Леся Українка, яка за припущеннями дослідників лікувалася у 1904 році у Славутському кумисолікувальному закладі та її чоловік Климент Квітка – етнограф, фольклорист, музикознавець та композитор залишили вагомий слід у національній культурній спадщині. Пам’ятний знак є єдиним серед подібних, адже досі увічнити память двох надзвичайних людей як подружжя спроби ніхто не робив. Пам’ятний знак є подарунком для міста від художника, скульптора, архітектора, поетеси і публіциста Світлани Лелях. Подія зібрала чимало славутчан. Приїхали гості із Нетішина та делегація з Новоград-Волинського – міста, де народилася Леся Українка, яке зберігає та досліджує літературний спадок геніальної письменниці.

З неординарною подією учасників заходу привітав заступник міського голови Ігор Піголь та вручив відзнаки усім, хто долучився до спорудження пам’ятного знаку. Світлана Мефодіївна назвала усіх, хто допомагав їй реалізувати творчий задум та відзначила вклад Лесі Українки та Климента Квітки в українську та світову мистецьку скарбницю. На відкриття пам’ятного знаку завітала жителька села Кривин Олександра Крижанівська, мати якої працювала в кумисолікувальному закладі, що знаходився біля того місця, де відкрито пам’ятний знак. Під час заходу звучала поезія Лесі Українки, лунали пісні, а до підніжжя пам’ятного знаку присутні поклали квіти, в знак шани і поваги до видатних українських культурних і громадських діячів, життя яких дотичне до історії міста.

Продовжилося святкування велопробігом «Зі Славутою у серці», яке стало уже традиційним. Приємно, що кожного року любителів «прогулянки на велосипедах» стає дедалі більше. Цього разу школи представили цілі команди. Колону очолив міський голова Василь Сидор. Долучилися до велопробігу і учасники польської делегації із міста побратима Сулеюв. На головному майдані із захопленням спостерігали присутні за показовими виступами з велотріалу – свою майстерність демонстрував велотріаліст Володимир Косюк.

Основна частина заходів проходила під супроводом ведучої Ірини Сакалюк, яка майстерно налаштовувала присутніх на піднесений та святковий настрій.

Неабияк прикрасила свято урочиста хода за участю творчих колективів міста, яку очолили найменші та найочікуваніші славутчани у дитячих візочках, а завершили представники Місцевого осередку МГО КЗ «Славутська паланка Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке».

Із Днем міста привітав славутчан міський голова Василь Сидор, який подякував жителям за добрі справи та старанну працю. А також із приємністю зауважив, що наша славутська родина цього року стала ще більшою – до нас приєдналися громади сіл Варварівка та Голики.

Приєднався до вітань почесний гість свята, голова Хмельницької обласної державної адміністрації, Вадим Лозовий. Очільник області із приємністю підкреслив, що сьогодні Славута помітно відрізняється від інших міст економічною потужністю та інвестиційною привабливістю, а також позитивною демографічною динамікою.

Найщиріші вітання Славуті, як завжди, адресував депутат Хмельницької обласної ради Іван Гладуняк, висловивши своє захоплення містом та його досягненнями. Далі, власне, розпочалася церемонія нагородження, під час якої відзначили кращих із кращих громадян міста, які зробили особливий внесок у його розвиток та працюють на благо Славути.

За багаторічну сумлінну працю, професіоналізм, ініціативу, наполегливість в роботі, особистий внесок в розвиток міста, активну життєву позицію та з нагоди Дня міста було нагороджено: начальника відділу приватизації житла та комунальної власності виконавчого комітету   Славутської міської ради Людмилу Лозінську, начальника юридичного відділу Славутської міської ради Тетяну Сукову, заступника начальника-головного інженера відділу капітального будівництва управління містобудування, архітектури та капітального будівництва виконавчого   комітету Славутської міської ради Наталію Яковчук, в.о.начальника ЦНАП Людмилу Лукавську, начальника відділу з питань реєстрації місця проживання виконавчого комітету Ольгу Тищук, директора Славутського міського Палацу культури Ірину Марчук, головного спеціаліста-бухгалтера управління соціального захисту населення виконавчого комітету Славутської  міської ради  Ірину Радчук, токаря КП «Славутське УВКГ» Сергія Савчука, слюсаря аварійно-відновлювальних робіт КП «Славутське УВКГ» Павла Бойчука, слюсаря-сантехніка структурного підрозділу ЖЕК № 1 КП «Славутське ЖКО» Євгена Шевчука, слюсаря-електрика 4 розряду структурного підрозділу ЖЕК № 2 КП «Славутське ЖКО» Руслана Ліскового, слюсаря-ремонтника 4 розряду структурного підрозділу ПТМ   КП «Славутське ЖКО» Дмитра Поліщука, майстра санітарної очистки структурного підрозділу ККП КП «Славутське ЖКО» Любов Гонтік, голову квартального комітету Віру Максимчук, голову квартального комітету Раїсу Сноз, вчителя української мови та літератури ЗОШ № 1 Миколу Самковського, вчителя математики НВК «ліцей «Успіх» Анжелу Шелестюк.

Переможці номінації «Краща прилегла територія та благоустрій» – ДНЗ № 7 «Дюймовочка», ТОВ «Ювента», жителі багатоповерхового будинку по вул. Я. Мудрого, 37 та власник приватного будинку Наталія Краснопісцева були нагороджені дипломами та подарунками.

За сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток міста Славута та з нагоди Дня міста почесну грамоту обласної державної адміністрації було вручено Владиславу Пьотровські – генеральному директору ПАТ «Славутський комбінат «Будфарфор», Віті Сидорук – головному бухгалтеру ТОВ «Аква-родос», оголошено подяку депутату Славутської міської ради Володимиру Скомаровському.

Вже котрий рік поспіль за активну громадську роботу, високі досягнення в навчанні школярам Славути призначається стипендія міського голови. Цьогоріч її отримали 18 найуспішніших учнів закладів загальної середньої освіти.

Щирість та захоплення Славутою у своїх вітальних адресах виражали гості свята:  секретар Славутської міської ради Світлана Медведєва, староста сіл Варварівки та Голики Василь Конченко, голова Славутської райдержадміністрації Богдан Маршук, міський голова м. Шепетівки Михайло Полодюк, голови Берездівської та Крупецької ОТГ Віктор Васьківський та Валерій Михайлюк, радник народного депутата України Романа Мацоли Людмила Васильєва. Від імені представників польської делегації привітав громаду міста депутат міської ради м. Сулеюв Константин Ручінський.

Ближче до вечора урочистості змінилися на концертну програму за участю артистів української естради: Альони Карат, Володимира Вермінського, гурту КВК «Відпочиваємо разом» та Арсена Мірзояна.

Впродовж святкування усі бажаючі мали змогу оцінити досягнення місцевих підприємств «Made in Slavuta» та підприємців із регіону, яка розмістилася на центральній площі міста.

Прес-служба Славутського МВК

Подяка

Висловлюю щирі слова вдячності за допомогу у відзначенні Дня міста Славути партнерам та організаторам свята:

виконавчому комітету Славутської міської ради, управлінню культури (П.Сакалюк), управлінню освіти (Е.Перепелиця), ВП ГУНП в Хмельницькій області (В.Яцюк), КП «Славутське ЖКО» (В.Яцюк), керівнику ПрАТ «Славутський пивоварний завод» С. Мосійчуку, керівнику ПАТ «Славутський солодовий завод» М.Дубіні, директору ТОВ «Аква Родос» Г. Петровському, керівнику ПрАТ «Горинь» В.Зайонцу, керівнику ВАТ «Славутський РМЗ» Н. Кучаві, керівнику ВАТ «Славутський хлібозавод» І.Панчуку, керівнику ПАТ “Славутський комбінат “Будфарфор” В.Пьотровскі, керівнику ТОВ «Родос» М.Нестерову, керівнику ТОВ «Інтердерево» В.Ярощуку, власниці кафе «Прем’єра» Т. Лук’янчук, громадській організації «Інститут солідарності громад Романа Мацоли», депутату Славутської міської ради Ю.Федотову, приватним підприємцям В. Габузі, А.Грабарчуку, Л.Поведюк, директору СФГ «Клепачі» І.Конончуку, суб’єктам підприємницької діяльності, народним умільцям, Славутському ЦФЗН «Спорт для всіх» (В.Шабуров), ПП «Весела ідея» (Ю.Задворний), ГО «Ліга активних славутчан».

Особлива подяка діткам, батькам, творчим колективам, їх керівникам за активну участь у відзначенні Дня міста, креативний підхід та організованість.

Ваш талант та професійна майстерність, творчий потенціал неодноразово завойовують прихильність не лише на українській сцені, а й на міжнародному рівні.

Нехай у всіх планах і починаннях вас супроводжують яскравий успіх і перемоги, ваша праця приносить задоволення й гарні результати, а кожен новий день дарує натхнення, нові відкриття та звершення.

Міський голова Василь Сидор

Прес-служба Славутського МВК