ЗАХИСТ ПРАВ ГРОМАДИ

25.04.2018 р. в Окружному адміністративному суді міста Києва відбувся судовий розгляд по справі № 826/13358/16 за адміністративним позовом Славутської міської ради  до Кабінету Міністрів України про визнання протиправною бездіяльності Кабінету Міністрів України, який всупереч вимогам статей 21, 22, п.6 ст. 116, ст.117 Конституції України, статей 12, 12-1, 12 – 2 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», п.1 ч. 1 ст. 20 Закону України «Про Кабінет Міністрів України»,  статей 37, 52 Бюджетного кодексу України не вжив (не прийняв) жодних заходів, дій та/або/і рішень (постанови) на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, у розмірі надходжень до державного бюджету у вигляді збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження у 2016-2017 р. р. для недопущення звуження/обмеження законних прав та інтересів територіальної громади міста Славута Хмельницької області.

Надалі, справа розглядатиметься судом в порядку письмового провадження.

Чи задовольнить суд вказані позовні вимоги Славутської міської ради і прислухається до аргументів позивачем, тотожних позиції Рахункової Палати України (рішення від  28.03.2017 р. № 8-7) Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи (рекомендації від  16 листопада 2017 р.), Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, ДП «НАЕК «Енергоатом», стане відомо, за інформацією головуючого судді, в кінці травня  цього року.

Проте, розуміємо: попри ухвалення судом рішення на користь будь-якої із сторін спору, його перегляд апеляційною, касаційною інстанціями неминучий, тому на швидке вирішення спору, нажаль, чекати не доводиться.

Юридичний відділ виконавчого комітету Славутської міської ради