«ПОДАРУНКИ» ВЛАДИ З-ПІД ЯЛИНКИ ПРОДОВЖУЮТЬ ШОКУВАТИ

Серед головних новорічних сюрпризів уряду, як то підвищення тарифу на електроенергію, українці отримали ще й «подарунки» від законодавців.

Із 1 січня 2018 року набрала чинності низка законів та інших нормативних актів, які різним чином впливають на життя як людей, так і підприємств.

Зокрема, Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» (№ 1797) були внесені зміни до Податкового кодексу до статті 255 «Рентна плата за спеціальне використання води».

Виходить, що до внесення вказаних змін водоканали сплачували платежі за воду, яку вони використовували для технологічних потреб, та за втрати води. Юридичні особи сплачували рентну плату за воду, яку вони  використовували для своїх потреб. Бюджетні установи та населення рентної плати не сплачували.

Згідно з листом про адміністрування у 2018 році ДФС України від 19.01.2018 року з 2018 року, норма п. 255.3 ст. 255 Кодексу визначатиме об’єкт оподаткування рентною платою як фактичний обсяг води, що обліковується як результат водозабору та водопідготовки.

Враховуючи, що основними споживачами послуги водопостачання є населення, рентна плата для водоканалів зростає майже в 5 разів.

Це складає додатково біля 36 коп. на метр кубічний в тарифі (для КП «Славутське УВКГ» рентна плата збільшується з 100 716 до 459 620 грн. на рік).

З приводу вищевикладеного, направлено звернення до народного депутата Р.М. Мацоли.

Про подальші «приємні» новини будемо й надалі інформувати.

Прес-служба Славутського МВК за інформацією КП «Славутське УВКГ»