СЛАВУТСЬКА МІСЬКА РАДА ВИМАГАЄ НЕДОПУСТИТИ ПІДВИЩЕННЯ ЦІН НА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ ТА ГАЗ ДЛЯ ЛЮДЕЙ – ЗВЕРНЕННЯ

04 квітня Славутська міська рада вкотре звернулася до найвищого державного керівництва з вимогою недопущення подальшого підвищення цін на електроенергію та газ для людей.

Президенту України Порошенку П.О.
Голові Верховної Ради України Парубію А.В.
Прем’єр-міністру України Гройсману В.Б.
Народному депутату України Мацолі Р.М.
Голові АМУ Кличку В.В.

У країні спостерігається напружена соціально-економічна ситуація на фоні стрімкого зубожіння населення.

Необґрунтоване зростання цін на електроенергію у січні, лютому, квітні 2018 року призвело до посилення соціальної напруги та гострого відчуття соціальної несправедливості у нашому суспільстві, оскільки підвищення ціни на електроенергію автоматично тягне за собою підвищення усіх комунальних послуг та вартості товарів першої необхідності.

Дії уряду щодо чергового підвищення цін на електроенергію викликають обурення мешканців нашого міста.

Депутати Славутської міської ради сприймають різко негативно чергове підвищення тарифів на електроенергію без відповідного соціального захисту населення.

Переконані, що передумовою підвищення ціни має бути обов’язкове проведення заходів щодо соціального захисту та компенсації населенню подорожчання електроенергії, зокрема, підвищення заробітних плат та соціальної допомоги, забезпечення бюджетного фінансування пільг та зростаючих субсидій, розширення доступності житлових субсидій громадянам, які реально їх потребують. В той же час, дії уряду щодо такого стрімкого підвищення ціни на електроенергію непропорційні підвищенню мінімальної заробітної плати та пенсій.

З огляду на вищезазначене, вкотре наголошуємо на справедливому вирішенні питань урегулювання формування тарифів, бо непомірне їх підвищення сьогодні ставить людей за межу виживання.

Україна – одна з найбагатших країн Європи за природніми та людськими ресурсами. Ми маємо потужну атомну енергетику, живемо, зокрема славутчани, поблизу Хмельницької АЕС, але, на відміну від бідніших країн, ціни на електроенергію у нас набагато вищі.

Тому, як представники місцевого самоврядування для яких захист інтересів громади є пріоритетним завданням вимагаємо:

– розкриття та оприлюднення методики розрахунків й економічного обґрунтування підвищення тарифів на електроенергію ;
– визначення джерела покриття збитків, завданих підприємствам комунальної власності та установам, підприємствам, організаціям, які фінансуються з міського бюджету, внаслідок підвищення цін на енергоносії;
– недопущення в подальшому підвищення цін на електроенергію та газ.

Закликаємо Верховну Раду України та Кабінет Міністрів України прислухатися до проблем людей на місцях і якнайшвидше врегулювати цінову політику на енергоносії, враховуючи потреби і можливості більшості українців!