ВЕРХОВНА РАДА ВІДТЕРМІНУВАЛА ВВЕДЕННЯ В ДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ЗАКОНУ ЩОДО ВІДКЛЮЧЕННЯ ВІД ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ОПАЛЕННЯ

Ще 23 травня міський голова Василь Сидор, на засіданні Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Верховної Ради України, виступив проти відтермінування вказаного пункту Закону.

Як зауважив міський очільник, позиція громади Славути є однозначною – законодавчі впровадження щодо відключення будинків від мереж централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води повинні були набути чинності саме 10 червня цього року, адже дане питання є вкрай важливим для громадян.

Однак, позиція громад, на превеликий жаль, не була підтримана вищими органами влади.

Відтермінування відбулось у зв’язку з тим, що Уряд протягом встановленого строку не забезпечив приведення у відповідність із вказаними Законами відповідних нормативно-правових актів.

А тому 7 червня 2018 року Верховною Радою України був прийнятий Закон № 2454-VIII,  який передбачає відтермінування  до 1 травня 2019 року введення в дію Закону України «Про житлово-комунальні послуги» № 2189-VIII (в частині регулювання комунальних послуг).

Зокрема п.7 розділу VI “Прикінцеві та перехідні положення” Закону № 2189-VIII:

«У багатоквартирних будинках, у яких на день набрання чинності цим Законом не менш як половина квартир та нежитлових приміщень відокремлена (відключена) від мереж централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, власники квартир та нежитлових приміщень, приєднаних до таких мереж, не зобов’язані, але мають право виключно за власним рішенням у встановленому порядку відокремити (відключити) від них свою квартиру чи нежитлове приміщення та влаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) у такій квартирі чи нежитловому приміщенні» вводиться в дію з 01.05.2019 року.

Також відтерміновано до 1 серпня 2020 року набрання чинності норм Закону України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”  щодо застосування фінансових санкцій до суб’єктів господарювання за порушення строків встановлення засобів обліку теплової енергії та води.

Прес-служба за інформацією управління ЖКГ, енергозбереження, благоустрою та охорони громадського порядку Славутського МВК