ОБ’ЄДНАННЯ РІВНИХ З РІВНИМИ

17 травня відбулася знакова подія для громади Славути та Варварівки. Очільники цих населених пунктів – Василь Сидор та Василь Конченко – публічно оголосили про намір об’єднатися у єдину Славутську ОТГ.

Як стало відомо, перші напрацювання були зроблені ще три роки тому і якби не законодавчі перепони, то нова ОТГ давно б уже діяла на теренах Хмельниччини. Ситуація докорінно змінилася з виходом Закону «Про внесення змін до закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Відтепер міста обласного значення набувають статусу ОТГ.

Варварівська і славутська громада не лише географічно об’єднані, а й давно співпрацюють в інших питаннях. Голова сільської ради Василь Конченко розповів, що неодноразово звертався до містян за допомогою у наданні комунальної техніки для очищення снігу, ремонту даху школи, інших робіт. Уже практично відпрацьована спільна культурна, освітньо-просвітницька діяльність для юних жителів Варварівки та Голиків. А тому не дивно, що громадяни сіл залишилися принциповими у своєму рішенні і одноголосно підтримують воз’єднання з Славутою у єдину спільноту.

Василь Сидор бачить нову громаду стратегічно. На його думку, Славутська ОТГ має стати об’єднанням рівного з рівним, де збалансовано розвиватимуться усі сфери життєдіяльності. Де кожний громадянин буде відчувати себе впевнено на рідній землі, вільно розпоряджатися ресурсами своєї громади. Щодо інших населених пунктів, які вирішили створювати самостійні об’єднання, голова Славути зауважив:

– Ми схвалюємо об’єднання, які утворилися за згоди усіх його громадян. Це їх право. І якщо можна хоч якимось чином пояснити створення Крупецької, Улашанівської ОТГ, то для мене незрозумілою залишається позиція Ташок. Адже яким чином далі буде обслуговуватися цей населений пункт? Як будуть його жителі отримувати комунальні чи медичні послуги? Переконаний, що відмова входити до Славутської ОТГ – це рішення не громадян Ташок, а окремих керівників.

Надалі події щодо приєднання Варварівки до Славутської ОТГ проходитимуть за офіційно встановленим алгоритмом добровільного приєднання територіальних громад, про що будемо окремо повідомляти громадян.

Прес-служба Славутського МВК