ПАМ’ЯТЬ ЖЕРТВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ ВШАНУВАЛИ У СЛАВУТІ

26 квітня в Україні вшановують жертв найбільшої за всю світову історію ядерної енергетики катастрофи на Чорнобильській атомній станції.

З приводу 32-х роковин цієї трагедії біля Пам`ятника ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС відбувся мітинг-реквієм.

У заході взяли участь ліквідатори, члени їхніх родин, представники виконавчого комітету, депутатського корпусу Славутської міської ради, громадських організацій, освітяни та учнівська молодь.

До присутніх звернувся міський голова Василь Сидор:

– Вибух на Чорнобильській АЕС 32 роки тому став трагедією світового масштабу, яка випала насамперед на долю України. Сьогодні особливі слова подяки адресую героям-ліквідаторам, які долали наслідки катастрофи в перші хвилини, дні, тижні після аварії ціною власних життів, рятуючи людство.

Сьогодні ці люди вимушені стояти під стінами Верховної Ради, Кабінету Міністрів, вимагаючи права на життя – мати елементарний достаток, щоб прогодувати смію і забезпечити собі лікування.

Ми офіційно заявляємо, що такий підхід до ліквідаторів, їх сімей є неприпустимим, адже це є приниження гідності українця.

Верховна рада нехтує інтересами чорнобильців та законами України.

Тому закликаю усіх не мовчати і не чекати, а діяти, законно відстоюючи свої права, керуючись демократичними принципами.

Бо жоден уряд не може відмовити героям у тому, що вони заслужили ціною своїх життів і свого здоров’я.

Висловлюю щирі слова поваги та подяки ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, а також бажаю їм міцного здоров’я і довголіття, мирного неба над головою, добробуту та людської вдячності за мужність!

До виступів долучилися: учасник ліквідації аварії на ЧАЕС Василь Овчарук, голова Славутської міської організації «Союз Чорнобиль» Борис Завішальний, член спілки «Союз Чорнобиль» Микола Дацюк.

Промовці поділилися з присутніми своїми спогадами та закликали усіх до єднання.

Учасники мітингу вшанували пам’ять загиблих борців з атомним лихом хвилиною мовчання і поклали до пам’ятника ліквідаторам Славутчини живі квіти та вінки.

Прес-служба Славутського МВК