У СЛАВУТІ ВІДБУЛИСЯ РЕГІОНАЛЬНІ ТРЕНУВАННЯ

25 квітня на території міста Славута відбулися тренування органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Хмельницької області щодо дій у разі виникнення надзвичайної ситуації на Хмельницькій АЕС.

Серед головних завдань навчання:

– вдосконалення заходів з оповіщення населення м.Славути;

– відпрацювання механізму евакуації та життєзабезпечення евакуйованого населення із зони спостереження;

– організація роботи захисних споруд на випадок НС та видачі засобів захисту населеню.

Такі заходи  мають практично відпрацьовуватися на постійній основі, аби гарантувати безпеку жителям 30-кілометрової зони ХАЕС.

Участь у зазначеному заході взяло керівництво ДСНС України та Хмельницької обласної державної адміністрації, члени комісії з питань евакуації  м.Славути та ін.

Перша практична частина відбулася на майданчику Хмельницької АЕС. За тактичним задумом тренувань, під час проведення планового технічного обслуговування систем безпеки Хмельницької АЕС виникла позаштатна ситуація, яка класифікувалася з нарощенням від «Аварійної готовності» до «Комунальна аварія».

Зона можливого небезпечного радіаційного забруднення при радіаційній аварії на Хмельницькій АЕС становить 1820 кв.км. А це 125 населених пунктів, в тому числі міста Нетішин, Славута, Ізяслав та 122 сільських населених пункти в межах Славутського, Ізяславського, Білогірського і Шепетівського районів. Загальна чисельність населення – 134,6 тис. чоловік.

Після практичних тренувань на ХАЕС учасники вирушили до Славути, де їх зустрів міський голова Василь Сидор.

Спершу відбулася перевірка системи сповіщення, а далі члени евакуаційної комісії доповіли про стан підготовки громади на випадок НС на ХАЕС.

Голова комісії Ігор Піголь доповів про відпрацьований детальний план можливої евакуації громадян:

– В оперативному порядку зібрано всі евакуаційні органи міста. Підготовлено 12 ЗПЕ та пункт посадки на залізничний транспорт. Між всіма органами забезпечено стійкий зв’язок. Перевірено наявність засобів захисту та розроблено механізм їх вручення населенню міста.

Начальник медичної служби Віктор Іващук:

– Розгонуто роботу медпрацівників у складі збірних пунктів евакуації. Головним їх завданням буде видача препарату калію йодиду та респіраторів населенню, що евакуюється. Часові вимоги до проведення йодної профілактики – 4 години, до розгортання медпукнтів – 30 хв. В результаті засобами захисту мають бути охоплені стовідсотково усі славутчани – 35955 чол.

Начальник служби зв’язку і оповіщення Валентин Левосюк:

– Для  подачі сигналу «УВАГА ВСІМ!» в місті застосовуються 5 сирен. Населення інформується через 490 радіоточок, 19 гучномовців  та мобільної акустичної системи типу «Clarity», FM-радіо на частотах 104.4 та 107.8, ефірного телебачення ТРК «Поділля Центр».

Заступник голови евакуаційної комісії з питань соціального захисту Олександр Хмелевський доповів про організацію ймовірної евакуації маломобільних груп населення та осіб з інвалідністю.

Далі усі учасники вирушили на огляд протирадіаційного укриття, що знаходиться на вул. Козацькій (доповідав начальник КП «Славутське ЖКО» Василь Яцюк). Практично відпрацювали видачу препаратів калію йодиду та респіраторів на базі Обласного спеціалізованого ліцею-інтернату (доповідала директор закладу Олена Саприкіна). Згодом імпровізовані дії розгорталися у напрямку залізничної станції «Славута-1», де колона евакуйованих громадян вирушила до м. Шепетівка (доповідач – представник навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області Віталій Гуцалюк, співдоповідач – представник Козятинської дирекції залізничних перевезень Геннадій  Храбін).

У підсумку перший заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Володимир Кальніченко позитивно оцінив роботу евакуаційної комісії м. Славута, яка показала свою цілковиту готовність на випадок ймовірної аварії на Хмельницькій АЕС.

Міський голова Василь Сидор зауважив, що безпека громадян зони спостереження – це найважливіше питання. Тому такі заходи є вкрай важливими:

– Можу впевнено говорити, що у Славуті створені усі умови для належного захисту людей на випадок ймовірної аварії на ХАЕС. Повністю відремонтовані протирадіаційні укриття, збірні пункти евакуації. Закуплено засоби захисту населення – респіратори та препарарати для йодної профілактики. Місцеві навчання проводяться регулярно із залученням усіх служб міста.

Міський очільник висловив подяку начальнику курсів, представнику навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області Віталію Гуцалюку, усім службам міста, які взяли участь у тренуванні, а також приватним перевізникам за надання транспорту для перевезення учасників заходу: Анатолію Грабарчуку, Анатолію Панчуку та Володимиру Мазуру.

Прес-служба Славутського МВК