ПІДБИЛИ ПІДСУМКИ ОПАЛЮВАЛЬНОГО СЕЗОНУ ТА ВИЗНАЧИЛИ ПОДАЛЬШІ НАПРЯМКИ РОБОТИ

11 квітня під керівництвом міського голови Василя Сидора за участю представників управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та благоустрою, КП “Славутське ЖКО”, спеціалістів структурного підрозділу теплових мереж відбулася нарада, на якій було проаналізовано використання електроенергії, води, природного газу 12 комунальними котельнями в опалювальний сезон періоду 2017-2018 рр.

За весь опалювальний період, який тривав 159 діб, при середній температурі зовнішнього повітря – 0,4 ºС, було спожито 4 229,8 кубів газу (у минулому опалювальному сезоні – 5 635,6 кубів газу, відповідно тривалість – 166 діб, середня температура зовнішнього повітря – – 0,36 ºС).

Використання природного газу вдалося зменшити за рахунок часткового переобладнання котлів під альтернативні види палива (дерев’яна щепа, пелети) на котельнях по Садовій, 4 та у мікрорайоні «Сонячний» ТОВ «АЛТЕКО», зменшення опалювальної площі тощо.

Загалом варто відзначити, що у цьому сезоні робота котелень була стабільною. Звичайно, не обійшлося й без аварійних ситуацій – прориви стояків, вихід з ладу теплотрас – проте завдяки оперативній роботі комунальних працівників вдалося забезпечити споживачів теплом.

У підсумку  наради окреслено плани та завдання, які необхідно виконати до початку наступного опалювального сезону. А це – модернізація котелень, заміна та ремонт котлів, термін експлуатації яких закінчується; заміна та термоізоляція старих мереж, виконання ряду профілактичних заходів.

Головним же завданням, яке потрібно виконати під час підготовки до наступного опалювального періоду – на далі працювати над вжиттям заходів з енергозбереження (в першу чергу, зменшити використання природного газу), в міру технічної можливості продовжити практику переобладнання котлів під альтернативні види палива (дерев’яна щепа, пелети) та при цьому оптимізувати використання газу іншими котлами.

Також було озвучено важливість подальшого відпрацювання переходу на індивідуальне опалення тих багатоквартирних будинків, у яких не менш як половина квартир та нежитлових приміщень відокремлена (відключена) від мереж централізованого опалення.

Прес-служба Славутського МВК