ЗВІТ КЕРІВНИКА ГРОМАДСЬКОГО ФОРМУВАННЯ З ОХОРОНИ ГРОМАДСЬКОГО ПОРЯДКУ «СЛАВУТСЬКИЙ КУРІНЬ» ЩОДО ДІЯЛЬНОСТІ ФОРМУВАННЯ ЗА 2017 РІК

Громадське формування з охорони громадського порядку «Славутський курінь» створено загальними зборами громадян міста 10.03.2010 року та зареєстровано виконавчим комітетом Славутської міської ради 18 березня 2010 року рішенням № 86. Станом на  01 лютого 2017 року склад ГФ становить 234 особи,  серед яких є керівники та працівники підприємств, установ, організацій, вчителі, підприємці, пенсіонери, студенти, безробітні, посадові особи виконавчого комітету, в тому числі 35 жінок, переважно працівники управління освіти.

У зв’язку зі змінами в законодавстві України 16 червня 2016 року формування зареєстровано в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань з основним видом діяльності у сфері охорони громадського порядку  та безпеки.

Одним із принципів охорони громадського порядку є участь громадськості у цій почесній справі. Взаємодія правоохоронних органів з громадськістю – важлива частина процесу демократизації суспільства, побудови в Україні правової держави, забезпечення законності. Спільна діяльність поліції і об’єднань населення, які беруть участь у боротьбі з правопорушеннями і охороні громадського порядку, формує у свідомості громадян необхідність рахуватися з загальними інтересами, шанобливо ставитися до правових приписів, з гідністю виконувати свої громадянські обов’язки. Важливою рисою громадського і господарського розвитку стає розширення поля діяльності громадських формувань, які представляють усі верстви населення.

Члени формування беруть  активну участь в забезпеченні правопорядку в місті на загальноміських заходах та в дні несення патрулювання (посилених патрулювань). Проводяться окремі рейди та виїзди разом з працівниками поліції в мікрорайони міста, громадські місця, торговельні заклади. Члени формування неодноразово залучалися до здійснення правоохоронної діяльності в якості свідків та понятих при проведенні оперативних заходів, пов’язаних із незаконним обігом наркотичних речовин, самогоноваріння, продажу алкогольних напоїв дітям, відпрацювання в розважальних закладах та громадських місцях.  З числа найбільш активних учасників громадського формування  16  членів формування відібрано в громадські помічники дільничних  офіцерів поліції.

В 2017 році, в основному, чергування проходило по дві особи з 19.00 годин до 22.00 годин в осінньо-зимовий період та з 20.00. до 23.00 в весняно-літній період в дні:  п’ятниця, субота,  неділя.

Громадське формування «Славутський курінь» є згуртованою організацією, яка діє згідно вимог чинного законодавства України, активно допомагає в охороні громадського порядку, особливо в той час, коли в країні складна політична ситуація.

Залучення широких верств населення, а саме членів  громадського формування  з охорони громадського порядку  дає свої позитивні результати в сфері взаємодії органів державної влади, місцевого самоврядування, громади та громадськості з органами поліції. Окрім того, спостерігається позитивна тенденція до зниження зухвалості та грубіянства осіб, які вчиняють правопорушення по відношенню  до працівників поліції, коли під час патрулювань поруч є члени громадського формування.  Правопорушники по іншому реагують на них, оскільки соромляться своїх вчинків перед членами громадського формування  й починають усвідомлювати свої протиправні дії та наслідки, які можуть наступити внаслідок їх вчинення.

Морально – психологічний клімат в колективі громадського формування задовільний. Члени формування на роботі та в побуті характеризуються позитивно, та розуміють необхідність тісної співпраці з органами  поліції щодо покращення правопорядку в місті. Окремі члени формування проявляють високий рівень правової свідомості, безвідмовно погоджуються надавати допомогу в  протидії із злочинністю.

Як свідчить практика, взаємодія громадського формування із Славутським  відділом поліції дає позитивні результати.  Є надія на те, що спільними зусиллями, різноманітні прояви злочинного характеру на території міста будуть подолані.

Основними формами взаємодії правоохоронних органів з  органами місцевого самоврядування з питань діяльності громадського формування є:

-проведення спільних заходів з поліцією та інших відпрацювань територій міста;

-проведення аналізу співпраці щодо надання допомоги підрозділам поліції у профілактиці правопорушень та боротьбі зі злочинністю;

-взаємний обмін інформацією про проведену профілактичну роботу:

-інструктаж та навчання  членів громадського формування формам і методам профілактичної роботи;

-забезпечення функцій формування у формі патрулювань та проведення рейдів-відпрацювань:

-проходження правової та спеціальної підготовки членами формування;

-проведення спільних  нарад за участю міського голови, керівного складу відділу поліції, керівників підприємств, установ, організацій, керівного складу формування на яких розглядаються питання стану криміногенної ситуації, забезпечення законності, правопорядку, додержання прав і свобод громадян міста, визначаються напрями щодо поліпшення ефективності  спільних заходів з профілактики та протидії правопорушенням,  розробляються та узгоджуються спільні заходи із забезпеченням правопорядку,  обговорюються інші питання щодо співпраці та питання щодо координаційної  роботи    громадського  формування.

Слід відзначити, що найбільшу активність під час здійснення чергувань проявили: працівники  Управління освіти, в тому числі, майже всі жінки шкіл та дитячих навчальних закладів, працівники виконавчого комітету Славутської міської ради, які є членами громадського формування, працівники ТОВ «Аква-Родос», працівники «Славутське ЖКО», КУ «Славутська  міська водолазно-рятувальна станція».  Серед окремих громадян міста, сумлінно поставились до виконання обов’язків: Юрій      Гаптар, Віктор Дарчик, Віталій Гулеватий,  Олександр Зарванський,  Микола Канюк, Юрій Кондратюк, Сергій Малярчук, Павло Медведюк,   Валерій Степанов,  Петро Чорний.

Хочеться  подякувати  керівникам, та очільникам  ланок вказаних  підприємств, установ та організацій  і  вказаним громадянам.

Разом с тим представники  ланки ДП «Славутське лісове господарство» багаторазово не прибували  в відділ поліції для несення чергування.

За активну участь в охороні громадського порядку в 2017 році 18 членів формування були заохочені відзнаками Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, грошовими винагородами, цінними подарунками та подяками від міського голови.

В 2017 році до складу ГФ «Славутський курінь» прийнято 21 громадян. Всі вони пройшли  необхідну спеціальну та правову підготовку і мають достатні навички в несенні служби. Виключено зі складу ГФ по різних причинах  та  як таких, що не приймають участь в діяльності формування – 48 осіб.

В 2017 році членами громадського формування спільно з співробітниками  відділу поліції  здійснено:  376 патрулювань та 48 спільних рейдів по відпрацюванню  мікрорайонів міста; доставлено в відділ поліції 28  осіб за різноманітні правопорушення;  надали допомогу працівникам поліції в якості понятих під час розслідування окремих кримінальних правопорушень  32,   надано допомогу у розкритті 6 злочинів.

В 2017 році проведено загальних зборів 1, засідань виконавчого органу громадського формування 2.

Практика залучення громадського формування до охорони громадського порядку дає підстави зробити висновок про ефективність спільної діяльності  поліції  та громадськості.

Керівник Громадського формування з охорони громадського порядку «Славутський курінь» В.Б.Сидор