В СЛАВУТІ ВШАНУВАЛИ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ НА ТЕРИТОРІЇ ІНШИХ ДЕРЖАВ

15 лютого у Славуті урочисто вшанували учасників бойових дій на територіях інших держав.

Представники міської влади, громадськість міста, бойові побратими взяли участь у церемонії покладання квітів та вінків до Меморіалу пам’яті полеглим в республіці Афганістані жителям Славутчини.

Із сумом згадували загиблих воїнів рідні та близькі, у серцях яких ще довго не вщухатиме біль від непоправних втрат.

Під час заходу до присутніх звернувся голова Славутської громадської організації «Ветеранів Афганістану» Олександр Семенюк:

– Тяжкою була для нас майже десятирічна військово-політична операція в Афганістані. Але 40-ва армія не програла жодної бойової операції і 15 лютого 1989 року залишила Афганістан з розгорнутими бойовими знаменами. Ми пам’ятаємо, як тоді нас зустрічали рідні, близькі, друзі, але на тій зустрічі не було жодного керівника держави. На жаль, і сьогодні деякі політичні діячі пропонують викреслити з пам’яті людей ті події. Чому пропонують забути про 150 тисяч учасників бойових дій та про 3 200 загиблих? На превеликий жаль, на це та інші запитання важко почути відповідь. Ті, хто йшов пліч-о- пліч по афганських дорогах – честь і шана Вам!..

За вагомий особистий внесок у захист державного суверенітету і територіальної цілісності України, волонтерську діяльність та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав подяку Хмельницької облдержадміністрації було оголошено Григорію Кондратюку, учаснику бойових дій в Афганістані та АТО.

Розділив біль та сум з тими, хто втратив на цій війні своїх рідних, а також віддав данину поваги всім учасникам бойових дій міський голова Василь Сидор:

– Сьогодні ми вшановуємо пам’ять та говоримо слова вдячності воїнам Афганістану за те, що на їхньому героїзмі виховано ціле покоління українського народу. Вони не лише достойно виконували свій обов’язок, але й додавали нам сили, щоб розбудовувати свою державу. Учасники Афганістану одні із перших взяли активну участь у політичному житті нашої країни, стали в ряди її захисту з початком війни на сході України. Сьогодні ми віддаємо шану тим, хто не дочекався своїх синів, чоловіків, батьків. Дякую воїнам-афганцям за активну громадську позицію, допомогу сім’ям загиблих воїнів, за те, що не стоять осторонь подій, які відбуваються у нашій державі!

Слово у цей день було також надано Славутському військовому комісару Михайлу Євтушку та першому заступнику голови Славутської РДА Олександру Мельнику.

Наприкінці заходу до Меморіалу пам’яті полеглим в республіці Афганістані жителям Славутчини були покладені квіти та вінки.

Згадавши поіменно всіх загиблих, панахиду за упокій душ учасників бойових дій відправив священнослужитель отець Петро.

 

Прес-служба Славутського МВК