ВІДБУЛИСЯ ВАЖЛИВІ ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ

З метою врахування громадських інтересів та у зв’язку з внесенням змін до  містобудівної документації 24 січня в приміщенні Будинку рад відбулися громадські слухання та обговорення проекту містобудівної документації «Внесення  змін  до Генерального  плану  міста Славута Хмельницької області».

У заході взяли участь розробники проектної документації, представники виконавчого комітету Славутської міської ради, структур та органів земельної сфери,  громадськість міста.

Головний архітектор проекту Анатолій Літвінов, представник фірми «Златограф проект» (м. Вінниця), ознайомив присутніх із основними принципами скорегованого Генплану, а саме:  компактності, доступності та поліцентричності його елементів, ущільненості міської структури та зазначив наступне:

– Зважаючи на те, що у Славути вже є Генеральний план, розробка документацій стосувалася тих моментів та неузгодженостей, які не були враховані в попередньому плані. З моменту затвердження попереднього генерального плану у місті відбулися суттєві зміни щодо планування певних територій, окремих земельних ділянок, змінились напрямки розвитку  промислових підприємств, створено індустріальний парк, також змінилась містобудівна політика та законодавча база в державі.  І завдання, яке перед нами стояло, полягало у нанесенні всіх тих змін на нову топографічну основу та відображенні всіх рішень, які на сьогоднішній день були прийняті міською радою. Крім того, за рішенням Славутської міської ради в місті було розроблено цілий ряд містобудівних документів (план зонування, детальний план, історико-архітектурний план), створено та реалізовано багато проектів з будівництва доріг та інженерних мереж, благоустрою житлових кварталів,  які деталізують положення генерального плану, змінили частини міської забудови, в зв’язку з чим, були внесені в Генеральний план і відображені в ньому.

Віктор Гедзюк, начальник управління містобудування, архітектури та капітального будівництва виконавчого комітету Славутської міської ради,  наголосив на тому, що Генеральний план – це довгострокова стратегія, яка розробляється та затверджується в інтересах громади з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів. Цей документ містить загальні правила та умови здійснення  містобудівної діяльності на території міста, впливає на процес самого будівництва та відведення земельних ділянок для містобудівних потреб. Реалізація положень генерального плану розрахована на тривалий час – близько 20 років. Перспективи реалізації майбутніх містобудівних проектів і напрямки розширення розвитку територій  міста дають можливість спрогнозувати потребу в попиті на земельні ділянки для містобудівних потреб, і відповідно дає можливість міській раді формувати пропозиції щодо забезпечення такого попиту. Відпрацювання усіх змін до містобудівної документації – кропітка і відповідальна робота. Та для успішного розвитку міста, втілення ідей, необхідна підтримка цього процесу жителями.

–  Для нас було важливо, щоб пропозиції щодо розташування різних об’єктів, функціонального зонування територій, збереження насаджень чи водойм надходили саме від людей, які там проживають. Так вдасться підсилити відчуття відповідальності кожного за місто, в якому вони живуть. Крім того положення містобудівної документації містять ряд планувальних обмежень, які можуть впливати на реалізацію прав громадян з отримання у власність земельних ділянок та отримання дозвільних документів на будівництво об’єктів. Такі обмеження мають бути мінімізовані, але в рамках чинного законодавства.

Усі пропозиції, які були надіслані до управління, а також озвучені під час слухань будуть враховані, – підсумував Віктор Вікторович.

Генплан враховує не тільки побажання інвесторів з точки зору економічного розвитку населеного пункту і окремих його частин, але й в ньому розраховується площа районів житлової, промислової, комерційної забудови, інженерна і соціальна інфраструктура, необхідна для функціонування, сталого та гармонійного розвитку поселення. Також враховуються сучасні соціальні та екологічні стандарти. До соціальних стандартів, для виконання яких резервуються відповідні території, відносяться будівлі культурного та побутового обслуговування, навчальні заклади (школи, дитячі садки), приміщення та будівлі медичного обслуговування, комунальні об’єкти, що гарантують необхідний санітарний режим у населеному пункті і відповідають сучасним стандартам екологічної безпеки. Містобудівна документація не має гриф обмеження доступу, а є відкритою та доступною. Тому кожен бажаючий славутчанин міг долучитися до внесення змін та надати свої пропозиції до проекту генерального плану.

У ході заходу було обговорено питання виділення земельних ділянок під садибну забудову для учасників АТО. Зокрема, запропоновано конкретні території міста, які можуть бути використані для зазначених містобудівних потреб.

На завершення зустрічі обговорили пропозиції та зауваження, які надійшли від присутніх.

Слухання стали заключним етапом громадського обговорення щодо врахування громадських інтересів у розробленому проекті містобудівної документації.

За результатами слухань було прийнято наступне рішення – розробникам генерального плану доопрацювати проект змін з урахуванням тих пропозицій, що надійшли.

Прес-служба Славутського МВК