ПОВАЖАЙ СВОЮ ПРАЦЮ І ВІДСТОЮЙ СВОЇ ПРАВА!

Інспектори праці органів місцевого самоврядування м. Славути проводять масштабну інформаційно-роз’яснювальну роботу на підтримку легалізації праці. Посадовці розповсюдили серед фізичних осіб-підприємців, роботодавців пам’ятки «Поважай свою працю і відстоюй свої права», «Використання не задекларованої праці – грубе порушення трудового законодавства».

Під час інформаційної компанії інспектори праці проінформували роботодавців про останні зміни в законодавстві щодо підвищення мінімальної зарплати до 3723 гривень з 1 січня 2018 року. Наголосивши, що з цього часу роботодавці зобов’язані щомісяця нараховувати працівнику за повний відпрацьований місяць заробітну плату не менше 3723 грн. Якщо ж заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, то їм необхідно провести доплату до рівня мінімальної, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.

Інспектори праці спілкуючись з роботодавцями і громадянами наголошували, що у зв’язку зі зміною мінімальної заробітної плати з 1 січня 2018 року змінилися і розміри штрафів за порушення норм чинного законодавства про працю.

Організатори акції спілкувалися з громадянами та закликали їх відповідально ставитися до свого майбутнього.

А.Жаров, головний спеціаліст-інспектор праці відділу праці управління соціального захисту населення виконавчого комітету Славутської міської ради