УСІ МИ РОДОМ З УКРАЇНИ!

Під таким гаслом 22 січня відбувся урочистий концерт з нагоди Дня Соборності України, організований управлінням культури виконавчого комітету Славутської міської ради.

Слід зауважити, що цього року українці відзначають не лише День Соборності України, але й 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки.

22 січня 1918 року, уперше в ХХ столітті, Україна проголосила свою незалежність. В умовах російської більшовицької агресії постала держава, яка протягом трьох наступних років не припиняла боротьбу за власне існування. Українцям вдалося утвердити державні кордони, мову, гроші, символіку, збудувати національне військо, добитися визнання світової спільноти.

З нагоди подвійного свята, до славутчан звернувся міський голова Василь Сидор:

– Сьогодні, як ніколи, дуже важливо розуміти хто ми і звідки родом. Адже українцям далеко не 100 років, а мінімум 900 – це те, що підтверджується документально.

З-поміж віків на нашій землі жили люди, які формували свій народ, націю, культуру, яка має сьогодні своє продовження.

На жаль, історія України містить багато трагічних сторінок, пов’язаних із загарбанням нашої землі. Але ви дуже мало знайдете історичних сторінок, коли українці заволодівали чужим. Це тому, що в української нації немає імперського, тваринного початку.

Як би не розривали українську землю, як би вони не нав’язували свою ідеологію, знищуючи її культуру, мову, традиції, у 1918 році після розпаду імперії, люди самостійно зійшлися з усієї території і сказали: ми українська нація, ми – український народ, ми – незалежні від будь кого люди, і ми будемо формувати свою державу.

У 1991 році після розпаду радянського союзу українці об’єдналися, щоб розбудовувати свою державу, щоб народжувати дітей на своїй землі. На жаль, тодішні великі мрії перетворилися у сильне розчарування. Тому що та система влади, з якою ми жили – антигуманна, побудована на обмані.

Міський голова піддав різкій критиці діяльність нинішнього парламенту, уряду та президента, які довели до зубожіння українців: ми маємо чи не найнижчі доходи серед інших  цивілізованих країн, більшість простих українців знаходиться далеко за межею бідності. Немає такої держави у світі, де один заробляє мільйони, а інший виживе за копійки. Ми маємо владу, яка забирає останнє в українського народу,  яка неспроможна відстоювати інтереси своєї держави. Єдиний, хто спроможній навести лад у своєму домі – це сам український народ.

Соборність, єдина Україна – це історія наших предків навколо нашої землі. Ми зобов’язані сьогодні зробити усе, щоб на нашій землі був мир, ми зобов’язані захистити Україну, зробити усе, аби залишитися єдиною, соборною, незалежною державою, яка має право на існування і буде існувати.

Подяка тим, хто, незважаючи ні на що, залишається свідомою людиною, прикладає зусилля для розбудови свого міста, належно виховує юне покоління Славути.

Приєднався до вітань та провів короткий історичний екскурс подій, що минули, радник міського голови, нащадок Левка Бачинського, який підписував Акт злуки у 1919 році, Роман Бачинський.

На честь Дня Соборності України на присутніх чекала насичена святкова програма, підготовлена творчими колективами Міського Палацу культури та Дитячої школи мистецтв.

На сцені звучали пісенні та хореографічні номери у виконанні ансамблю бандуристів, вокальної групи викладачів ДШМ, зразкового фольклорного гурту «Щедрик», хореографічних колективів «Тріумф», «Гердан», «Оксамит», «Фрістайл», народного аматорського театру пісні «Сусіди», солістів Оксани Степанюк, Руслани Пекарської, Івана Пилипея, Христини Новак, Нікіти Ішмуратова, Іванни Семенюк, народного аматорського хору ветеранів.

Завершальним акордом святкового заходу було попурі на тему пісень січових стрільців, яке подарував присутнім Славутський муніципальний духовий оркестр під керівництвом Георгія Білоуса.

Прес-служба Славутського МВК