«А ТОЙ ТРЕТІЙ ПРАЗНИК – СВЯТЕ ВОДОХРЕЩА»

19 січня на річці Утка працівники КП «Славутське ЖКО» та КУ «Славутська міська рятувально-водолазна служба» облаштували для славутчан місце для масового купання, а черговий рятувальник слідкував за всіма купальниками та присутніми.

Відтак усі охочі матимуть змогу безпечно омитися цілющою водою у святковий день Водохрещі. Був також облаштований спеціальний намет, де бажаючі могли змінити одяг.

Щороку традиційне Йорданське купання дуже популярне у славутчан. На міському пляжі зібралися і ті, хто хотів омитися у священній воді, так і ті, хто прийшов на них подивитися та підтримати.

За моїми спостереженнями, найсміливіші – чоловіки, їх було найбільше, проте жінки теж впевнено занурювалися у крижану воду. Купалися всі: і молоді люди, і старші славутчани, і навіть маленька дівчинка років 4-5 на руках у мами мужньо приймала купель. Незважаючи на холоднечу, всі виходили з води усміхненими та задоволеними, ніби-то й справді оновленими.

За християнським повір’ям, Йорданська вода змиває всі гріхи людини, очищує душу та просвітлює думки, щоб наступний рік пройшов у здоров’ї, злагоді та мирі.

Кажуть, що саме сьогодні вся вода є святою, тому, якщо ви не плануєте купатися в ополонці, обов’язково омийтеся водою, принесеною з церкви, а жінкам варто вмити обличчя, щоб бути вродливими.

Софія Теслюк, «Вісті Громади»