ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ПОЧАТОК ПРОЦЕДУРИ ГРОМАДСЬКОГО СЛУХАННЯ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОВЕДЕННЯ РОЗГЛЯДУ ВІДКОРИГОВАНИХ МАТЕРІАЛІВ ТЕО БУДІВНИЦТВА ЕНЕРГОБЛОКІВ № 3, 4 ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ АЕС

Відповідно до статті 13 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 11 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», статті 3 Закону України «Про порядок прийняття рішень про розміщення, проектування, будівництво ядерних установок і об’єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами, які мають загальнодержавне значення», Порядку проведення громадських слухань з питань використання ядерної енергії та радіаційної безпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.1998 р. № 1122, на виконання пункту 4 рішення Славутської міської ради від 08.12.2017 р. № 25-25/2017 «Про розгляд листа ВП «Хмельницька АЕС» щодо організації проведення розгляду відкоригованих матеріалів ТЕО будівництва енергоблоків № 3, 4 Хмельницької атомної електростанції» 09 лютого 2018 року 0 16 годині в Міському палаці культури за адресою: м. Славута, вул. Ярослава Мудрого, 64, відбудуться громадські слухання щодо організації проведення розгляду відкоригованих матеріалів ТЕО будівництва енергоблоків № 3, 4 Хмельницької АЕС.

Додатково інформуємо: листом відокремленого підрозділу «Хмельницької атомної електричної станції» повідомлено, що ДП «НАЕК «Енергоатом» здійснюється підготовка до будівництва енергоблоків №3, 4 Хмельницької АЕС.

Відповідно до листа МЗС від 30 листопада 2015р. №72/14-612/1-2979 «Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про співробітництво в будівництві енергоблоків № 3 та 4 Хмельницької АЕС втратила чинність 12 травня 2016 року, в зв’язку з чим виникла необхідність коригування матеріалів ТЕО будівництва енергоблоків № 3 та 4 Хмельницької АЕС.

На сьогодні ПАТ КІЕП виконав коригування ТЕО, де передбачено використання реакторної установки ВВЕР-1000 виробництва фірми «SKODA IS a.s.». Матеріали відкоригованого ТЕО пройшли комплексну державну експертизу в ДП «Укрдержбудекспертиза». Отриманий позитивний експертний звіт №00-2193-16/ПБ від 29 травня 2017 року, в якому сказано, що документація ТЕО будівництва енергоблоків №3, 4 Хмельницької АЕС може бути затверджена в установленому порядку.

Листом ДП «НАЕК «Енергоатом» від 31.08.2017 №12062/46 направлено до Міненерговугілля проект Розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення техніко-економічного обґрунтування будівництва енергоблоків № 3 та 4 «Хмельницької атомної електростанції» та Пояснювальна записка до нього. Після розгляду та узгодження вказаної документації Міненерговугілля за встановленою процедурою надасть проект розпорядження КМУ до центральних органів виконавчої влади.

Компанією підготовлено «Інформаційно-аналітичний огляд матеріалів техніко-економічного обґрунтування будівництва ХАЕС-3, 4» та «Заяву про екологічні наслідки спорудження та експлуатації енергоблоків № 3, 4, Хмельницької АЕС», які розміщені на офіційному веб-сайті ВП ХАЕС.

Також повідомили, що на сьогодні вже проведено інформування сусідніх держав в рамках Конвенції ЕСПО. Підготовлені відповіді на запити Республіки Білорусь, Польщі, Австрії та Словаччини.

Інформаційне забезпечення та технічна підтримка здійснюватиметься фахівцями ВП ХАЕС.

Зауваження та пропозиції до вищевказаного питання приймаються управлінням інформаційного забезпечення та внутрішньої політики виконавчого комітету Славутської міської ради у понеділок та четвер з 15  до 17 години до 09 лютого 2018 року з дня першого опублікування цього повідомлення за адресою: м. Славута, вул. Соборності 7, приміщення Будинку Рад, перший поверх, кабінет № 12, тел.7-11-68, e-mail: info-mvk@ukr.net.

Відповідальна особа за організацію розгляду пропозицій заступник начальника управління інформаційного забезпечення та внутрішньої політики виконавчого комітету Славутської міської ради Медведюк  Павло Павлович.