СЛАВУТЧАНИ УРОЧИСТО ВІДЗНАЧИЛИ 73-ТЮ РІЧНИЦЮ ВИЗВОЛЕННЯ УКРАЇНИ ВІД НАЦИСТСЬКИХ ЗАГАРБНИКІВ

27 жовтня, з нагоди 73-ї річниці визволення України від нацистських загарбників, славутчани вшанували пам’ять загиблих на фронтах Другої світової війни земляків покладанням квітів до Меморіалу пам’яті та Пантеону слави.

Засвідчуючи глибоку повагу до героїчного чину своїх пращурів, багатолюдна колона містян пройшла урочистою ходою центральною вулицею Славути.

Як відомо, з метою всенародного відзначення визволення України від нацистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності Українського народу у Другій світовій війні, щорічно, 28 жовтня, в Україні відзначається свято остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників за межі сучасної території України.

Під час цієї страшної війни саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від нацизму. У ході визволення України силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2 мільйона осіб, протягом січня 1943-го – жовтня 1944-го року було проведено низку наступальних операцій.

Завершилося визволення України повним витісненням угорських та німецьких військ із найзахіднішого регіону теперішньої України – Закарпаття, яке відбулося в результаті здійснення радянськими з’єднаннями 4-го та 1-го Українських фронтів Східно-Карпатської наступальної операції. 27 жовтня 1944-го року було звільнено Ужгород, а 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон України.

Битва за визволення України, що тривала 680 діб і у якій брали участь до половини живої сили і бойової техніки всіх діючих радянських Збройних Сил, стала найважливішим етапом на шляху до перемоги над нацистською Німеччиною та її союзниками.

Визволивши від загарбників територію України, 1-й, 2-й, 3-й та 4-й Українські фронти взяли участь у бойових діях у Європі. Сотні тисяч солдатів і офіцерів загинули при визволенні від нацистів територій Польщі, Чехословаччини, Угорщини, Румунії, Болгарії, Югославії, Австрії. В їх числі й безсмертні прізвища воїнів – славутчан…

На жаль, сьогодні Україна знову потерпає від новітнього агресора – Росії. Проте, всі ми віримо, що настане той день, коли український народ здолає окупанта і наша Батьківщина досягне великих успіхів на шляху свого подальшого розвитку.

Прес-служба Славутського МВК