ЧИ БУДУТЬ ПРИЗНАЧАТИСЯ ПЕНСІЇ ЗА ВИСЛУГУ РОКІВ?

Верховна Рада України 3 жовтня 2017 р. ухвалила Закон України  № 2148-ІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій».

За цими змінами право на пенсію за вислугу років мають тільки  артисти театрально-концертних та інших видовищних закладів,  підприємств і колективів  за наявності стажу творчої діяльності  від 20 до 35 років за переліком  та в порядку, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Пенсія за вислугу років призначається та виплачується в разі звільнення з роботи, яка  дає право на таку пенсію.

Щодо інших професій, то п.2-1 розділу  ХУ «Прикінцеві положення» Закону № 1058-ІУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»  їм збережено  право на пенсію за вислугу років за умови, якщо такі  особи  на день набрання  чинності  Законом № 2148 мають  вислугу років  та стаж, потрібний  для призначення  пенсії за вислугу років, передбачений  ст. 52, 54 і 55 Закону України  «Про пенсійне забезпечення» № 1788-ХІІ (Далі – Закон №1788). Їм пенсія за вислугу років буде призначатися  за їхнім зверненням  з дотриманням  умов,  передбачених Законом № 1788 (наприклад, педагогам та медикам – за досягнення пенсійного віку (або  незалежно від віку за умови, якщо  вони на 1 квітня 2015 року  мають – 25 років чи на 31 грудня  2015 року – 25 років шість місяців спеціального стажу) та звільнення  з роботи за спеціальністю, яка дає право на пенсію за вислугу років).

Розмір пенсії за вислугу років буде визначатися  відповідно до ст.27 та з урахуванням  норм  ст. 28  Закону України № 1058.

При цьому в частині визначення права будуть застосовуватися  положення Закону № 1788 (у тому числі ст. 60 щодо пільг по обчисленню стажу за роботу в деяких медичних закладах).

Управління  соціального захисту населення виконавчого комітету Славутської міської ради