ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАДАННЯ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ

Субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде побутове паливо у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами і обов’язковим відсотком платежу.

Для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом, подає до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації заяву про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи та витрати на осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. Зазначені заява та декларація можуть бути надіслані поштою до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації заявника.

Громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців, і розраховується:

На неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня;

На опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня.

Після закінчення терміну отримання субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення здійснюють розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому відповідному періоді без звернення громадян.

Субсидія на придбання скрапленого газу та твердого палива  призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян.

Субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, у тому числі осіб, призваних на строкову військову службу.

Кількість зазначених осіб визначається на початок місяця,  з якого призначається субсидія.

У разі призначення субсидії пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу у період її призначення не нараховуються.

Основними критеріями для визначення розміру субсидії є:

  1. Чисельність осіб зареєстрованих (фактично проживаючих ) у квартирі ( будинку ).
  2. Дохід всіх осіб зареєстрованих (фактично проживаючих ) у квартирі ( будинку) за попередні чотири квартали, що передують місяцю, що передує місяцю, з якого призначається субсидія, а на придбання скрапленого газу, твердого палива – виходячи з розміру доходу за попередній календарний рік..
  3. Сума нарахувань за житлово-комунальні послуги в межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами.

Приклад 1: Заявниця пенсіонерка, розмір пенсії – 1220,00 грн. на місяць. Сума нарахувань за ЖКП – 248,00 грн. Обов’язковий відсоток платежу – 5,63.% ( 1220,00 * 5,63 % = 68,69 грн.) Розмір субсидії  на літній період становить (248,00-68,69 = 179,31грн.), а на опалювальний період – 1987,50 грн.

Приклад 2: Заявник сім’ї з 5 осіб: чоловік (середньомісячний дохід  5500,00 грн.), дружина (середньомісячний дохід  4500,00 грн.), троє дітей шкільного віку. Розмір плати  за ЖКП на літній період – 883, 00 грн,, на опалювальний період – 4776,00 грн. Обов’язковий відсоток платежу – 15,39% ( 10000,00 * 15,39% =1539,00грн.) Розмір субсидії  на літній період становить 0,00 грн. так як розмір плати за ЖКП менший від розміру обов’язкового відсотку платежу, а на опалювальний період  розмір субсидії становить –(4776,00грн.- 1539,00 грн. = 3237,00 грн.)

Ці приклади не охоплюють всі критерії, що враховуються при призначенні субсидії, тому для призначення субсидії необхідно звертатися  м. Славута, вул. Миру, 102. Прийом громадян проводиться щоденно без обідньої перерви. Також консультацію можна отримати за телефонами:  76564, 76562, 70250, 70275,70566.

При оформленні субсидії залишилося лише єдине обмеження – одноразова покупка понад 50 тисяч гривень.

Начальник відділу грошових виплат та компенсацій управління соціального  захисту населення виконавчого комітету Славутської міської ради Мазур Н.С.