Із сесійної зали

23 грудня відбулося пленарне засідання п’ятнадцятої сесії міської ради сьомого скликання.

Розпочалася сесія з розгляду блоку бюджетних питань, про які доповіла начальник фінансового управління Юлія Долішна. Місцеві бюджети на сьогодні є вкрай напруженими. Бюджети розвитку громад зменшаться приблизно на 70%, а дефіцит загального фонду місцевих бюджетів сягатиме понад 20% власних надходжень. Зокрема у м.Славута він становитиме 20 мільйонів.

Особливу увагу депутати приділили питанню встановлення ставок податку на нерухоме майно. Пропозиція зменшити зазначений податок у два рази, оскільки він прив’язаний до розміру мінімальної заробітної плати, яка має збільшитися вдвічі, не набрала голосів. Та після роз’яснення депутата Валерія Мельничука наслідків такого кроку депутати змінили свою думку і проголосували за дане питання.

Про виконання міської програми розвитку освіти м. Славути на 2012-2015 роки, продовженої на 2016 рік та про затвердження Програми розвитку освіти м. Славути на 2017-2020 роки поінформувала присутніх начальник управління освіти Ельміра Перепелиця.

Міський голова Василь Сидор наголосив на тому, що потрібно максимально об’єднати усі зусилля та виконати заплановані роботи до кінця цього року, попрацювати над впровадженням електронних щоденників, продовжувати впроваджувати заходи з енергозбереження та акцентував увагу на військово – патріотичному вихованні дітей.

Викликало дискусію питання надання дозволу Славутській центральній районній лікарні на списання основних засобів комунальної власності територіальної громади міста Славути, які перебувають на балансі та непридатні для подальшого використання. Депутати відмовили закладу у цьому, знайшовши чимало порушень у процедурі, в тому числі і фінансових. Вони висловились за передання повідомлення до компетентних органів, які мали б дати правову оцінку діям адміністрації лікарні.

Керівник Славутського РЕМу Олександр Гетьман пояснив причину відключень вуличного освітлення – борг КП «Славутське ЖКО», який становить 568 тис. грн. Начальник житлово-комунального об’єднання Василь Яцюк доповів, що борг створився через несвоєчасне повернення підприємству субсидій та різниці у тарифах. Міський голова назвав таку позицію енергопостачальної компанії шантажем і спекуляцією.

Про зміни в структурі комунальної установи «Славутський територіальний центр соціального обслуговування» розповів заступник міського голови Ігор Піголь.

Із блоком земельних питань присутніх ознайомила Оксана Деревенчук – голова постійної комісії з питань регулювання земельних відносин, екології, комунального майна, приватизації та адміністративно-територіального устрою.

А також депутати:

• Затвердили детальний план території обмежений вулицями Ярослава Мудрого і Володимирська міста Славути Хмельницької області.
Міський голова запропонував провести опитування щодо визначення кращої назви для майбутнього мікрорайону.
• Затвердили програму забезпечення безпеки перебування людей на водних обєктах міста Славути на період 2017-2021 років.
• Проголосували за виділення 25 тисяч гривень на придбання слухового апарату для чотирирічного Михайла Власюка.
• Підтримали пропозицію депутата Лілії Джуренко про звернення до Хмельницької обласної державної адміністрації щодо підтримки нагородження відомої волонтерки, вдови Героя небесної сотні з Старокостянтинова Тетяни Боднарчук державною нагородою.
• Від імені громади Славути звернулися до Президента, парламенту та уряду України з вимогою захистити інтереси місцевого самоврядування та гарантувати умови для його належного функціонування. Вони вважають, що надмірна концентрація влади та бюджетних грошей в руках центральної влади є однією з головних причин появи системи політичної корупції в Україні. (Текст звернення додається).

Із усіма рішеннями Славутської міської ради ви можете ознайомитись на офіційному веб-сайті міста – www.slavuta-mvk.gov.ua.

Прес-служба Славутського МВК