Сила і міць української держави – у єдності армії та народу

25-ту річницю Збройних Сил України та Міжнародний день волонтера 4 грудня славутчани відзначили у міському Палаці культури. В одному залі зібрались представники двох професій, на перший погляд – зовсім різних, але тісно пов’язних подіями останніх років. З початком досі не оголошеної війни українському народові довелось об’єднатись та стати на захист своєї Батьківщини.

Особливо цю єдність засвідчив нелегкий 2014-й рік. Завдяки титанічній праці, самовідданості та жертовності волонтерів, завдяки безмежному патріотизму, мужності та вірності українських воїнів уже два роки поспіль вдається захищати незалежність та територіальну цілісність рідної землі.

Офіційна частина урочистого заходу розпочалась Державним Гімном України. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять мешканців Славути, які, в боротьбі за волю, незалежність і соборність України, віддали свої життя…

«В ментальності українців генетично закладено почуття допомоги, співчуття та жертовності. Ми завжди щиро відкликались на усі негаразди, які відбувались не лише в нашій державі, а й у світі. Тож не дивно, що у найкритичніший, у найважчий, найважливіший момент в історії нашої держави українці змогли об’єднатись та разом боронити свою Батьківщину від ворога», – такими словами розпочав вітальну промову міський голова Василь Сидор. Він вислови слова вдячності та поваги в першу чергу батькам тих, хто не повернувся з фронту, усім воїнам, які на передовій відбивають натиск ворога, волонтерам та славутчанам за їхню непереборну жагу до перемоги та побажав їм сил й далі боротися та перемогти.

За значний особистий внесок у зміцнення обороноздатності Української держави, професіоналізм, активну громадянську позицію та з нагоди 25-ї річниці Збройних Сил України, почесними грамотами виконавчого комітету Славутської міської ради та цінними подарунками були нагороджені учасники бойових дій: підполковник М. Євтушок – військовий комісар Славутського міського об’єднаного військового комісаріату; капітан Р. Стеценко – інженер відділу зберігання військової частини А-1358; старший прапорщик Г. Ковальчук – командир інженерного взводу військової частини А-1358; прапорщик В. Поліщук – технік транспортного відділу військової частини А-1358; М. Номеровська – робітник відділу зберігання військової частини А-1358. За значний особистий внесок у зміцнення обороноздатності Української держави, активну громадянську позицію, самовідданість та з нагоди Міжнародного дня волонтерів, почесними грамотами виконавчого комітету Славутської міської ради та цінними подарунками нагородили й учасників волонтерського руху Славутчини – волонтерів Л. Васільєву та М. Олійника.

Міцного здоров’я, сімейного благополуччя та мирного неба над головою усім військовослужбовцям та волонтерам побажали: військовий комісар Славутського міського об’єднаного військового комісаріату Михайло Євтушок, командир військової частини А-1358 Віктор Іванів, секретар Славутського міськрайонного об’єднання учасників бойових дій в зоні проведення АТО Ігор Храплюк, волонтер Людмила Васільєва.

Урочистий захід продовжився святковим концертом. Найяскравіші хіти українських та зарубіжних авторів захисникам, волонтерам, славутчанам подарували артисти Академічного симфонічного оркестру Хмельницької обласної філармонії (диригент – заслужений артист України Сергій Рабійчук).

Зі сцени звучали сповнені патріотичного настрою та любов’ю до України пісні Володимира Івасюка та Тараса Петриненка, неперевершені обробки безсмертних хітів рок-гуртів Queen, Europe, Deep Purple, AC/DC, які виконали солісти філармонії Віктор Шайда, Олена Івасюк та Сергій Іваськевич у супроводі симфонічного оркестру.

На завершення концерту прозвучала ще одна музична композиція, яка змусила присутніх не лише підспівувати солісту, а й стоячи аплодувати. «Хто ще сьогодні постоїть за свободу, як не ти, якщо не я?» – лунало з уст кожного.