Інтерв’ю з начальником КП «Славутське ЖКО» Василем Яцюком про ситуацію на підприємстві

Василю Володимировичу! Як на вашому підприємстві позначилося різке підвищення ціни на електроенергію і у що це вилилося підприємству?

Стрімкий постійний ріст цін на електроенергію змушує підприємство бути заручником даної ситуації. Якщо брати електроенергію, що використовується на вуличне освітлення, то протягом цього року вона зросла у ціні майже у 3 рази – із 46 коп., що була передбачена при формуванні місцевого бюджету, до 1,42 грн. станом на 1 жовтня. Дуже шкода, що всі наші заходи з енергозбереження, а це заміна півтори сотні ламп розжарювання на світлодіодні, зводяться нанівець таким стрімким підвищенням цін. Влітку ми платили 30 тис.грн за нічне освітлення, сьогодні ця сума становить майже 100 тис. грн.

Електроенергія враховується при наданні послуг з теплопостачання. В тарифі, який діяв у січні цього року – 19,14 грн. за 1 кв. м., була закладена ціна на електренергію 1,66 грн. за 1 кВт./год., хоча по факту вона вже складала – 1,91 грн.; протягом 9 місяців 2016 року ціна змінювалася 4 рази – з 1,91 грн. до 2,36 грн. Електроенергія на освітлення місць загального користування, що була закладена у тариф з утримання будинків та прибудинкових територій у розмірі 42 копійки, на сьогоднішній день зросла у 3 рази та сягнула цифри 1,29 грн. за 1 кВт.год.

У свою чергу, держава заборгувала житлово- комунальному господарству 2 114 500 грн. з різниці в тарифах по наданню послуг з теплопостачання, яку підприємство не може отримати, так як механізму відшкодування у грошовому виразі немає, окрім взаємозаліку за спожитий природний газ. Та на сьогоднішній день цю процедуру підприємство також не може здійснити через те, що кошти у Державному бюджеті на 2016 рік не передбачено.

Щоб забезпечити безперебійний опалювальний сезон, а це щороку близько 300 тис. грн., підприємству вкрай необхідні кошти. Ми готові до опалювального сезону, але змогли б це зробити краще, використавши тих 2 млн. з лишнім гривень, що заборгувала нам держава, які можна було б спрямувати на заходи з енергозбереження.

Ми з усіх сил стараємося працювати без заборгованості, проте це дуже складно, адже окрім невідшкодованої різниці в тарифах є ще пільги та субсидії, які надаються для громадян, та повинні відшкодовуватися для підприємства. Живих коштів підприємство також не бачить, тому підприємство змушене оформляти взаємозалік за спожиті енергоносії, який, на жаль, держава знову ж таки вчасно не проводить, і, як результат – підприємство постійно стає боржником.

Так за вересень цього року заборгованість за спожиту електричну енергію КП «Славутське ЖКО» перед ПАТ «Хмельницькобленерго» Славутський РЕМ становила 138 055,18 грн. Сума до відшкодування пільг та субсидій для нашого господарства за вересень 2016 року становить 226 256,81 грн., з них на суму 138055,18 грн. оформлено взаємозалік для погашення заборгованості за використану електроенергію КП «Славутське ЖКО» перед Славутський РЕМ, проте його не проведено, так як кошти державою на покриття пільг та субсидій населенню ще не виділені.

Що ми маємо? Держава вчасно не виконує свої зобов’язання, проводить компенсацію з пільг та субсидій з затримкою на місяць-півтора (раніше ще й довше). Внаслідок цього ми заборгували постачальнику електроенергії 138 тис. грн., який зразу ж, навіть не чекаючи 1 жовтня, відключив подачу електроенергії для освітлення частини вулиць міста, хоча взаємозалік погашення заборгованості оформлений. В чому тут вина підприємства? А також – де наша решта обігових коштів із цієї суми?

Чи позначиться ціна на електроенергію на тариф з теплопостачання?

В новий тариф на теплопостачання НКРЕКП заклала ціну на електроенергію 2,24 грн. за 1 кВт./год., чим ми були вкрай здивовані, бо на той час, в липні 2016 році, ціна була менша – 2,19 грн., проте згодом стало зрозумілим – на початок опалювального сезону вона вже складатиме 2,36 грн. Так як в тарифі на теплопостачання найбільший відсоток витрат, – це витрати на енергоносії, маємо як наслідок збільшення тарифу з 19,14 грн. до 37,95 грн. за 1 кв. м., відповідно і за 1 Гкал – від 696, 86 грн. до 1381,60 грн.

Прес-служба Славутського МВК.

Розміщенно в Без категорії