Із сесійної зали

Враховуючи прогноз отримання до кінця поточного року доходів та здійснення касових видатків, збільшено планові показники загального фонду бюджету міста: доходної частини загального фонду на обсяг 579,6 тис.грн., в т.ч.:
– по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачується юридичними особами, які є власниками об`єктів житлової нерухомості – 79,6 тис.грн.;
– по акцизному податку з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 100,0 тис.грн.;
– по земельному податку з юридичних осіб – 400,0 тис. грн.

Зазначенні доходи будуть спрямовані на виплату заробітної плати, стипендій, оплату комунальних послуг, придбання продуктів харчування та інші видатки Славутського професійного ліцею – 569,6 тис.грн. та на ремонт автомобіля міського територіального центру соціального обслуговування – 10,0 тис.грн.

Далі депутати затвердили угоду про передачу із загального фонду бюджету міста районному бюджету субвенції на утримання ЦРЛ та партнерський договір між містом Любартів Республіки Польща та Славутською міською радою; скоригували перелік адміністративних послуг, які надаватимуться ЦНАПом, в сторону збільшення до 218 найменувань та визначили ще одного суб’єкта – надавача послуг – міське управління праці та соціального захисту.

З метою впорядкування та належної організації діяльності у сфері поводження з побутовими відходами у місті міська рада прийняла рішення про проведення конкурсу на визначення виконавця послуг з вивезення твердих побутових відходів. Також депутати надали згоду на безкоштовне прийняття в комунальну власність міста водопровідних труб від ТДВ «Славутський цикорієсушильний завод», які використовуватимуться для задоволення потреб громади.

В зоні уваги міської влади – виділення земельних ділянок під житлове будівництво для учасників АТО та інших пільгових категорій осіб. Відповідно до прийнятого депутатами рішення, після внесення змін до Генерального плану щодо зміни функціонального призначення земель промисловості, буде можливим виділення земельних ділянок під індивідуальне житлове будівництво по вул. Меморіальній вищезазначеним категоріям осіб.

Зацікавленість місцевих обранців викликала інформація начальника комунального підприємства «Славутське ЖКО» Василя Яцюка про готовність міста до опалювального сезону. На сьогодні житлово-комунальним підприємством проведені гідравлічні випробовування усіх тепломереж. Василь Володимирович запевнив, що попри ті всі проблеми, які виявлені під час аудиту котелень та мереж, підприємство підготувалося до початку опалювального сезону. «Але найбільшою проблемою, – зазначено ним, – є висока ціна на газ та електроенергію.

Очільник ЖКО проінформував, що за рахунок коштів суб’єктів підприємницької діяльності задля економічного ефекту котельні в мікрорайоні Сонячний (вул. Здоров´я, 11) та по Садовій, 4 будуть переведені на альтернативне тверде паливо, а теплопостачання до Центральної районної лікарні здійснюватиме нова котельня на твердому паливі.

Депутати Віктор Закурдаєв, Степан Шульга, Анатолій Очкур, Василь Пословський, Юрій Федотов, Максим Свінтіцький задавали керівнику комунального господарства чимало запитань: цікавилися встановленням вузлів обліку тепла на багатоповерхових будинках, теплоізоляцією під’їздів, доцільністю передачі в оренду котелень фірмам, які займаються їх модернізацією, тощо.

Василь Володимирович спростував побоювання депутатів про підвищення тарифів на опалення в тих будинках, де теплопостачання здійснюватимуть підрядні фірми, яким передадуть в оренду частину обладнання котелень. Арифметика проста: приватні фірми, на відміну від житлово-комунального господарства, не є платниками 20 % податку ПДВ. Тому за рахунок цих коштів вони зможуть реконструювати старі або встановити нові котли та стримувати підняття тарифу на теплопостачання; тариф на тепло для споживачів не буде більшим ніж встановлений НКРЕКП, а то й меншим.

Після обговорення депутати вирішили надати дозвіл КП «Славутське ЖКО» на проведення консервації котельні по вул. Ярослава Мудрого, 32, та здійснення демонтажу обладнання котельні (6-ти котлів) по вул. Садова, 4.

Продовжуючи обговорення комунальних питань, депутат Віктор Закурдаєв висловив занепокоєння затягуванням процесу передачі будинків з балансу ЖКО об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків через існуванням заборгованості з оплати комунальних послуг та ініціював розміщення даних про заборгованість мешканців на інтернет – сайті міської ради, що було підтримано і міським головою Василем Сидором.

«Ніяких перепон в передачі будинків у власність ОСББ не повинно бути, особливо, якщо це стосується передачі документації на будинок . Ми будемо підтримувати тих жителів, які по-господарськи відносяться до свого майна, і, якщо є проблемні, не вирішені зі сторони комунальних господарств питання, – вони повинні бути усунені», – зазначив Василь Богданович та наголосив на їх особистому контролі .

У різному міський голова проінформував депутатів про ігнорування Урядом інтересів місцевого самоврядування в проекті Держбюджету на 2017-й рік: про те, що на рівень місцевих бюджетів передаються усі видатки (крім видатків на оплату праці педагогічних працівників) по закладах освіти, а також видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв для закладів охорони здоров’я; доповів про рішення правління на Асоціації міст України з цього приводу та звернення до Кабінету Міністрів України (детальніше читайте в наступній публікації).

Привітавши із відзначенням депутата Юрія Федотова грамотою Хмельницької обласної ради за сумлінну депутатську діяльність, депутати завершили свою роботу.
Із усіма рішеннями Славутської міської ради ви можете ознайомитись на офіційному веб-сайті міста – www.slavuta-mvk.gov.ua.

Прес-служба Славутського МВК.

Розміщенно в Без категорії