З Днем Хрещення Київської Русі -України, шановні Славутчани!

День Хрещення Київської Русі -України – державна пам'ятна дата, встановлена згідно з Указом Президента України від 25 липня 2008 року № 668/2008 «Про День хрещення Київської Русі-України», що відзначається щорічно 28 липня – у день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира.

У 988 році князь Київської Русі-України Володимир назавжди обрав для свого народу не лише релігію, а й світові цінності європейських країн. Цей процес був непростий, часто сповнений трагічними подiями. Але саме з хрещенням Русі-України на наших землях починає утверджуватися істинна духовність, виникає державність, яка була однією з найбільш потужних, великих і розвинених цивілізаційних складових Європи. Ми не лишень наблизилися до надбань європейської культури, а й поглибили її, розвиваючи свою власну.

Це дало нам змогу увійти в коло європейських народів, закріпити за собою місце в міжнародній політичній структурі і налагодити взаємовигідні, рівноправні стосунки з християнськими державами.

Мудростi й мужностi, любовi до рiдноï землі – нам є чому повчитися як і у тодішніх  правителiв так i простих людей.

Вітаючи зі святом, щиро сподіваюся, що воно об’єднає нас навколо справжньої духовної радості та національної ідеї.
Бажаю усім, щоб християнська мораль українського народу, заснована на культурі совісті, яка витікає з євангельських заповідей, очистила суспільство від брехні та злоби, навернула до вічних цінностей нашої історії.

Лише тоді запанує мир на нашій багатостраждальній землі.

Міський голова Василь Сидор.

Розміщенно в Без категорії