До уваги забудовників!

В Україні триває реформа у сфері здійснення містобудівної діяльності. Першу ластівку змін відчули славутчани з березня місяця цього року, коли архітектурно-будівельна інспекція України передала місту повноваження у сфері сертифікації, проектування, технічного надзору та архітектурного супроводу. Відтоді новоутворений у виконавчому комітеті Славутської міської ради відділ з питань державного архітектурно-будівельного контролю (ДАБК) перейняв на себе обов’язки реєструвати дозвільні документи на будівельні роботи , а місцева влада отримала змогу контролювати законність будівельних робіт.

Зокрема, виконання будівельних робіт на об’єктах І-ІІІ категорії складності (крім індивідуальних житлових будинків площею до 300 кв.м та господарських споруд) здійснюється після реєстрації вищезазначеним відділом декларації про початок виконання будівельних робіт, яка реєструється протягом п’яти робочих днів з дня її надходження.

Для будівництва індивідуальних житлових будинків площею не більше 300 кв.м. та господарських споруд передбачена спрощена процедура отримання дозволу шляхом надсилання повідомлення про початок виконання робіт, яке реєструється протягом 30-ти робочих днів. А термін реєстрації декларації про готовність об’єкта будівництва до експлуатації становить 10 робочих днів.

На сьогодні віділом з питань ДБК зареєстровано 158 повідомлень і декларацій про початок та закінчення будівництва.

Держархбудконтроль – це орган, який через рішення суду може зупиняти незаконні будівництва, та накладати штрафи, що сягають чималих розмірів. Покласти край самовільному будівництву, незаконній зміні цільового призначення земельних ділянок, будівельним конфліктам, неякісному житлу, яке за шалені гроші продовжують купувати собі мешканці міста, – такі основні завдання стоять перед відділом ДАБК.

Під час здійснення планової перевірки з контролю за законністю здійснення будівництв у місті за період з 12 по 25 липня працівниками відділу проведено 31 обстеження.

Наразі перевірку одного із об’єктів будівництва – торгово-готельного комплексу, що споруджується на вулиці Приміській, не вдалося провести. Замовник будівництва Левчунець В.В. ухиляється від проведення перевірки, хоча завчасно був попереджений.

Подібні випадки у місті є неприпустимими. Будівництво у місті повинно відбуватися лише з дотриманням вимог нормативно-правових актів, містобудівної документації та Генерального плану міста. Це в інтересах самих забудовників та жителів міста. Часи безвідповідального керування забудовою у місті з кабінетів міністерських чиновників пройшли.

З іншої сторони, якщо у мешканців міста є зауваження чи нарікання на роботу посадових осіб Держархбудконтролю просимо надавати інформацію міському голові.
Для тих, хто ухиляється від перевірок, які здійснює інспекція ДАБК, повідомляємо, що та недопущення зазначених осіб на об'єкти будівництва передбачає накладення штрафу в межах 5100 грн – 6800 грн. як і невиконання вимог (приписів), виданих посадовими особами інспекції.

Законодавство передбачає штрафні санкції за виконання підготовчих робіт без повідомлення про їх початок, а також за наведення недостовірних даних у повідомленні про початок виконання цих робіт замовниками будівництва та посадовими особами у розмірі від 17000 до 2550 грн.

Також передбачені штрафи за виконання будівельних робіт без реєстрації декларації про початок їх виконання в залежності від категорії складності об'єкта, які становлять від 5950 грн. (І категорія) до 13600 грн.(ІІІ категорія).

Значно підвищилася відповідальність юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (суб'єктів містобудування) за правопорушення у сфері містобудування:
виконання будівельних робіт без реєстрації декларації про початок виконання таких робіт, а також наведення недостовірних даних у зазначеній декларації в залежності від категорії складності об’єкта (І-ІІІ категорії) тягне за собою накладення штрафу від вісімнадцяти мінімальних заробітних плат (26100 грн) до дев'яноста
мінімальних заробітних плат (130500 грн.).

На сьогодні процедура будівництва є зрозумілою для всіх, чітко прописаною та прозорою. Тому міська влада звертається з проханням до усіх забудовників – фізичних та юридичних осіб дотримуватися вимог законодавства: вчасного отримання дозволів, умов містобудівної та проектної документації, будівельних норм, державних стандартів і правил, аби запобігти негативним наслідкам – таким як накладення штрафних санкцій та дій щодо зупинення будівництва.

Прес-служба Славутського МВК. 

Розміщенно в Без категорії