Коли почують громаду?

14 липня 2016 року на площі біля Будинку рад відбулася попереджувальна акція протесту під гаслом: «Почуйте громаду!», яку організувала громадська організація «Рідна Славутчина», що зібрала близько 500 небайдужих мешканців.

Приводом для акції стало кабальне підвищення Національною комісією, яка здійснює державне регулювання в сферах енергетики і комунальних послуг, тарифів на послуги з централізованого теплопостачання, гаряче водовідведення та електроенергію, введене з 1 липня. Головною причиною зростання тарифів є рішення Уряду про введення єдиної ціни на газ. Окрім цього, ще й ціну газу розрахували з прив'язкою до оптової ціни імпортованого, хоча всім відомо, що населення отримує власне українське блакитне паливо.

Під час велелюдного заходу виступили: міський голова Славути Василь Сидор, депутати обласної ради Сергій Микульський та міської ради Олександр Мазуркевич, директор Славутського професійного ліцею Надія Ніжник, голови міської профспілки керівників освіти Зоя Сироп’ятова, галузевої ради підприємців з питань транспорту Віктор Ковальчук, міської громадської організації «Спілка інвалідів Чорнобиля» Віктор Калашніков.

Верхом цинізму назвав міський голова заяви очільника Національного регулятора з тарифів Дмитра Вовка про перекладання відповідальності за встановлення тарифу на місцеві органи влади. За словами Дмитра Вовка, «до 70% рахунку в містах, а саме централізоване опалення, гаряча вода і холодна вода напряму залежить від органу місцевого самоврядування – мера, його профільних заступників, депутатів».

Перед його заявою від очолюваної ним Нацкомісії до Славутської міської ради надійшов лист-відповідь на звернення міських депутатів  про те, що ціна природного газу у собівартості теплової енергії для потреб населення складає близько 75 %, а на електроенергію – 7%. Як сприймати заяви особи, яка очолює державний орган, підпорядкований Президентові України і підзвітний Верховній Раді України? Як некомпетентність, навмисне маніпулювання чи насміхання над усім українським народом?

Біллю за те, що високоінтелектуальна працьовита нація стає жебраком, шикуючись в чергу за субсидіями, а за кращу долю загинули і продовжують гинути найкращі були пронизані промови виступаючих.

За підсумками акції, її учасники одноголосно прийняли резолюцію, текст якої наводимо нижче.

РЕЗОЛЮЦІЯ

учасників акції протесту «Почуйте громаду!»

Ми, учасники акції протесту – представники громади Славутчини, висловлюємо категоричний протест у зв’язку із невиконанням державою своїх обов’язків щодо повернення коштів на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає в зоні спостереження Хмельницької АЕС, недофінансуванням освітньої та медичної галузей, пільгових перевезень, а також черговим підвищенням тарифів за використання природного газу та на житлово-комунальні послуги!

Констатуємо, що українці в цілому та славутчани зокрема з великим розумінням поставились до проблем держави у зв’язку із зовнішньою агресією Росії. Разом із тим, віддаючи чи не останні заощадження на підтримку української армії, стійко переносячи економічні негаразди, нам важко зрозуміти логіку державних реформ, які призводять до тотального зубожіння населення.

Вважаємо, що політика систематичного підвищення тарифів з одночасним впровадженням субсидій – є не лише економічно не виправданою та тупиковою, але й такою, що в подальшому може призвести до банкрутства місцевих комунальних підприємств з непередбачуваними наслідками.

Ми вимагаємо:

1) забезпечити повне та безперебійне фінансування потреб загальної та професійно-технічної освіти, медичної галузі, пасажирських перевезень пільгових категорій громадян;

2) вжити заходів щодо скасування тарифів за використання природного газу та на житлово-комунальні послуги для населення;

3) підвищити заробітні плати та пенсії громадянам України;

4) негайно та у повному обсязі повернути громаді кошти від збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає в зоні спостереження Хмельницької АЕС;

В разі невиконання наших вимог залишаємо за собою право вдатися до організації протестних акцій на державному рівні згідно чинного законодавства України.

14 липня 2016 року м.Славута

Розміщенно в Без категорії