Інформуємо

6 липня, міський голова Василь Сидор взяв участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань бюджету. На порядку денному розглядалися проекти законів України про внесення зміни до Бюджетного кодексу України щодо розподілу акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі нафтопродуктів, скрапленого газу, речовин, які використовуються як компоненти моторних палив, палива моторного альтернативного. 

Наразі кошти з даного податку спрямовуються до місцевих бюджетів.
Даним законопроектом передбачалося шляхом внесення змін до Бюджетного кодексу України зараховувати 30% надходжень від акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі нафтопродуктів, скрапленого газу, речовин, які використовуються як компоненти моторних палив, палива моторного альтернативного до спеціального фонду бюджетів областей та Автономної Республіки Крим, вилучивши такі надходження із загального фонду бюджетів міст, сіл, селищ. 
 Законодавча пропозиція суттєво зменшувала доходи загального фонду бюджетів міст, сіл, селищ, об’єднаних територіальних громад, що призвело б до їх розбалансування. Спрямування частини місцевого акцизу до обласних бюджетів призвело б до зменшення надходжень місцевих бюджетів на 2,9 млрд. грн. При цьому, не визначалися відповідні компенсатори втрат джерел наповнення загального фонду зазначених бюджетів. 
В той же час, всупереч вимог статті 142 Конституції не передбачено жодних відшкодувань державою втрат органів місцевого самоврядування, внаслідок рішень органів державної влади. Це ставило під загрозу фінансування у 2017 році низки програм, передбачених по загальному фонду місцевих бюджетів.
Василь Богданович висловлює слова подяки усім депутатам та міським головам, які підтримали позицію Асоціації міст України за те, що не дозволили децентралізацію перетворити в фінансову централізацію. 
Незрозумілою є позиція Віталія Кличка – голови Асоціації міст України, який використовує свою посаду у власних інтересах, а не відстоює інтереси громад, що є його прямим обов’язком.
Прес-служба Славутського МВК
Розміщенно в Без категорії