В Славуті вшанували пам’ять загиблих воїнів та відзначили День Перемоги

8 травня, у День пам’яті та примирення, депутати Славутської міської ради відвідали ветеранів Другої світової війни у їх оселях, а 9 травня в нашому місті відбулися велелюдні заходи з нагоди 71-ї річниці Перемоги над нацистськими загарбниками.

Відзначення Дня Перемоги розпочалося з покладання квітів до меморіалу Пам’яті полеглим у роки Другої світової війни славутчанам та до бюсту Героя Радянського Союзу Федора Михайлова.

«Знаймо і пам’ятаймо, що у тій найстрашнішій війні за всю історію людства загинув кожен сьомий, а за деякими даними кожен п'ятий українець. Зруйновано майже 700 міст та 28 тисяч українських сіл. На жаль, загальні людські втрати України у тій війні ще й досі остаточно не пораховані та за різними оцінками складають від 5 до 10 мільйонів загиблих українських громадян. Фронтові втрати славутчан складають понад 700 осіб», – про ціну перемоги коротко розповів присутнім заступник міського голови Ігор Піголь.

Опісля, під звуки духового оркестру, колона ветеранів та усіх небайдужих мешканців міста рушила до Пантеону Слави, де загиблих за визволення Славутчини воїнів також вшанували квітами. Одночасно, з метою вшанування пам`яті жертв нацизму, до меморіального комплексу «Поле Пам’яті» та до пам’ятника загиблим славутчанам єврейської національності вирушила офіційна делегація.

Згодом, без присмаку політики та уже забутої радянської пропаганди, віддаючи шану пам’яті кожному загиблому у роки Другої світової війни воїну, у міському Палаці культури відбулися урочистості та концерт «Житиме вічно моя Україна!».

Привітавши присутніх зі святом, міський голова Василь Сидор вручив відзнаки «Почесний громадянин міста Славути» батькам загиблих славутських героїв в неоголошеній війні на Сході України – Гончарука Миколи Павловича та Дрозда Володимира Миколайовича.

У своєму виступі міський голова зазначив, що 9 травня для українського народу завжди буде святом поваги до воїнів, які боролися з нацистською Німеччиною, вшанування їх пам’яті та взірцем їх любові до рідної землі. Очільник міста висловив усім ветеранам велику шану та повагу за їх самопожертву, за величний подвиг. Його вразило те, що під час відвідувань ветеранів жоден із них не поскаржився на погане життя. «Ветерани ні на що не скаржаться, вони лишень просять миру на рідній землі. І святим обов’язком сьогоднішніх політиків є обов`язок зупинити війну на Сході, тим самим вшанувати народ, який здобув Перемогу над нацизмом», – такими словами закінчив свій виступ міський голова.

Далі, з вітальними словами звернулися до славутчан депутат міської ради Майя Сайпель, військовий комісар Михайло Євтушок, голова ветеранської організації Володимир Пономарьов. А народний аматорський хор ветеранів, муніципальний духовий оркестр, вихованці міського Палацу культури, Будинку дитячої творчості та Дитячої школи мистецтв подарували присутнім незабутні враження, що відобразились скупими сльозами на очах ветеранів, вдів та дітей війни, славутчан та гостей міста, які тримали портрети загиблих чоловіків, батьків, рідних.

Усі виступи були пронизані біллю за втрачені життя на шляху до Перемоги, за тих воїнів, які сьогодні захищають незалежність та цілісність країни на Сході. А слова пісні «Я не хочу гратись у війну» одного з наймолодших артистів: «хто поверне посмішку ясну тій дитині, що її убили», ще довго стискали серця усіх присутніх у залі.

По завершенню урочистостей в міському Палаці культури офіційна делегація представників виконавчого комітету та депутатів Славутської міської ради вшанували подвиг українських повстанців в селі Стригани Славутського району.

Прес-служба Славутського МВК.

Розміщенно в Без категорії