Перевірка міста на готовність до реагування на виникнення надзвичайних ситуацій

В період з 4 по 6 травня на території міста Славута працювала комісія Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області, очолювана заступником цього управління Сергієм Юрою, яка проводила контрольну перевірку стану реалізації державної політики у сфері цивільного захисту та організації роботи з питань техногенної і пожежної безпеки міста.

«Маючи поряд «небезпечного сусіда» – Хмельницьку АЕС, що становить можливість додаткових небезпечних техногенних ризиків, обов’язком органів місцевого самоврядування, спеціалізованих служб з цивільного захисту, усіх суб’єктів господарювання, організацій та установ є максимально спрацювати на упередження виникнення випадків надзвичайних ситуацій», – зазначив міський голова Василь Сидор на спільному засіданні, що відбулося на початку роботи комісії.

Фахівцями перевірено практичну готовність та дії керівного складу, органів
управління, служб цивільного захисту, оперативно-чергових (чергових) та
диспетчерських служб міста до реагування у разі настання надзвичайної ситуації, стан виконання заходів цивільного захисту відповідно до вимог законодавства, вивчено ведення документації на підприємствах та організаціях міста.

Перевірка здійснювалась на рівні органів управління, 9 – ти спеціалізованих служб цивільного захисту міста та міської ради, потенційно небезпечних об'єктів, відомств (освіти, культури, охорони здоров'я, соціального захисту, житлово-комунального господарства, міської рятувально-водолазної служби на воді).

У ході перевірки спеціалізовані служби з цивільного захисту: медична, протипожежна, енергетики, аварійна служба газу та аварійна бригада ЖКО, автовишка та автокран бригади ЖКО, аварійна водоканалізаційного господарства, охорони громадського порядку,відпрацювали ліквідацію умовної надзвичайної ситуації: вибуху котельні у місті, що супроводжувалась горінням та одним потерпілим по вул. Ярослава Мудрого, 29. Контролював дії служб начальник відділу техногенної безпеки ГУ ДСНС України в Хмельницькій області Дмитро Стецюк. Всі учасники вчасно прибули до місця події, на практиці продемонстрували комісії свої професійні вміння, злагодженість дій та оперативність з гасіння пожежі, надання допомоги потерпілому.

В процесі роботи здійснювалась принципова оцінка функціонування місцевої підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту, надавалась організаційно-методична допомога керівному складу цивільного захисту міста, підприємствам та установам у виконанні покладених на них завдань.

Прес-служба Славутського МВК.

Розміщенно в Без категорії