Навчити дітей міркувати про те, що залишиться після нас

Сьогодення, зміни в суспільстві як економічні так і політичні, вносять свої корективи в роботу дошкільних закладів. Тому, одним із важливих завдань стало створення необхідних освітніх умов для навчання дітей розумному природокористуванню та раціональному енергозбереженню.

Дати дітям зрозуміти, що все має свої межі і нескінченого в природі немає, що від того, як ми використовуємо природні ресурси та відновлюємо їх, залежить життя наступних поколінь – ось такі важливі завдання поставили перед собою педагогічні працівники дошкільного закладу №9 «Теремок» та розробили спеціальну програму для навчання.

Поділитись досвідом, залучити до інноваційної ідеї дошкільні заклади міста – саме таку мету поставили перед собою організатори науково-практичної конференції з питань «Соціалізація дошкільника. Навчання розумному природокористуванню та енергозбереженню», яка відбулася 24 лютого у ДНЗ №9 під патронатом міського голови Василя Сидора та начальника управління освіти Ельміра Перепелиці.

У ній взяли участь заступник міського голови Ігор Піголь, методист інформаційно-методичного центру управління освіти Людмила Курельчук, працівники дошкільних навчальних закладів міста та батьки маленьких вихованців.

Справжньою окрасою заходу стали чарівні ведучі, вихованці старшої групи: Матвійчук Марія та Чернюк Віка. З притаманною маленьким леді елегантністю, майстерно так, що позаздрив би не один телевізійний український канал, вони блискуче справлялись зі своєю роллю.

На початку засідання ведучі надали можливість виступити Василю Сидору, який, до того ж, є і рецензентом цієї програми. Він наголосив на необхідності навчанню дітей дошкільного віку екологічній культурі, зокрема для міста та України, висловив подяку колективу, який постійно працює над вдосконаленням своєї роботи, побажав йому успіхів.

Далі, до слова запросили очільника управління освіти Ельміру Перепелицю, завідувача ДНЗ «Теремок» Віту Шитманюк, які визначили завдання дошкільних навчальних закладів в так званій соціалізації дошкільників, розповіли про практичну та дослідницьку діяльність вихованців і висловили сподівання, що напрацювання працівників установи стануть суттєвою допомогою педагогам в організаці подібних занять.

А саму програму презентувала вихователь-методист Валентина Бурак, яка є не тільки справжнім майстром своєї справи, а й визнаним на державному рівні педагогом. Вона розповіла про діяльність клубу економічних знань «Енергозбереження: я, родина, дитячий садок, місто» для дітей старшого дошкільного віку (5, 6 років) та, створеного для малюків віком від чотирьох до п’яти років, гуртка з питань розумного природокористування «Екошкола».

Для кращого сприйняття матеріалу, педагоги використали образ Афлатунчика, уявного героя з космосу – вогняного шару, який допомагає дітям краще пізнати світ та себе в ньому. Присутні мали змогу познайомитись з живим Афлатунчиком та його тлумачним словничком, який представили вихованці старшої групи. Всі заняття з дітьми проводяться в ігровій формі.

Відповідно до фізіологічних та вікових характеристик дітей, у процесі гри, вони засвоюють знання про природні та штучні джерела енергії, навчаються заходам з теплозбереження, дбайливому використанню електроенергії тощо. Для засвоєння програмного матеріалу використовуються різні методи роботи: бесіди, розповіді, перегляд фільмів, малювання, ліплення, конструювання, моделювання проблемних ситуацій, конкурси, вікторини, заняття на природі, екскурсії до установ, підприємств, зустрічі з працівниками житлово-комунального господарства, Хмельницької АЕС тощо.

Вихованці, на відміну від багатьох дорослих, знають, що необхідно роздільно пакувати сміття, мати контейнер для батарейок, закручувати крани, щоб не проливалась вода, вимикати світло, не смітити та прибирати вулиці.
Схвальну оцінку роботи дошкільного навчального закладу надали присутні педагоги та мама вихованця. Виявляється, діти не тільки добре засвоюють знання, а й вдома повчають батьків.

Ось таку корисну навчальну роботу проводять у «Теремку»: вчать дітей міркувати про те, що залишиться після нас.

Прес-служба Славутського МВК.

Розміщенно в Без категорії