Особливості виплати допомоги на поховання членам сімей померлих пенсіонерів

Згідно з чинним законодавством у разі смерті пенсіонера виплачується допомога на поховання. Якщо пенсіонер отримував пенсію відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” допомога на поховання нараховується у розмірі двомісячної пенсії, яку він отримував на момент смерті та виплачується одноразовим дорученням у день звернення через центральне поштове відділення зв’язку.

Для членів сім’ї померлих пенсіонерів, які одержували пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, допомога на поховання виплачується у розмірі тримісячної пенсії, але не менше п’яти мінімальних заробітних плат на день смерті.

Звертаємо увагу на те що, нарахування допомоги на поховання пенсіонерам силових структур відповідно до наданих документів проводиться головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області та виплачується через відділення Ощадного банку на рахунок відкритий особою, яка звернулась з заявою про виплату допомоги на поховання протягом тижня, а не в день звернення за допомогою, тому до пакету документів, які необхідно подати для отримання допомоги на поховання, потрібно долучити рахунок відкритий у відділенні Ощадбанку для переводу даної допомоги, яка буде перерахована на вказаний рахунок.

На отримання цієї соціальної виплати має право особа, яка здійснює або здійснила поховання. Це може бути як член родини померлого пенсіонера, так і уповноважена від родини людина. Допомога виплачується на підставі відповідної заяви та довідки про смерть або витягу з державного реєстру. Терміну давності щодо звернення за такою допомогою не існує.

Якщо пенсіонер не встиг отримати пенсію за місяць в якому наступила смерть або по його справі проводився перерахунок за минулий час, за цими грошима впродовж шести місяців можуть звернутися члени родини, які мешкали разом із ним. У такому разі необхідно підтвердити два факти: належність до членів сім'ї та проживання разом із пенсіонером на день його смерті. Якщо за вказаний період до органів Пенсійного фонду ніхто не звернувся або звернулися особи, які за законом не можуть отримати гроші, то ці кошти переходять до складу спадщини і будуть виплачені спадкоємцям на підставі свідоцтва про спадщину, за винятком пенсіонерів силових структур.

Непрацездатні члени сім'ї померлого пенсіонера, які були на його утриманні, мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника. При цьому дітям така пенсія призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні покійного. На всіх членів сім'ї, які мають право на таку пенсію, призначається одна спільна пенсія. На вимогу члена сім'ї із загальної суми пенсії виділяється його частка, яка виплачується окремо. Особам, які мають одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за їх вибором.

Начальник відділу Славутського об'єднаного
управління ПФУ Г.Яськевич.

Розміщенно в Без категорії