Спортивне сузір‘я

В рамках Всеукраїнської акції «Спортивне сузір‘я», наприкінці 2015 року, в фізкультурно-оздоровчих клубах за місцем проживання пройшли підсумкові фінальні змагання з різних видів спорту з метою визначення найсильніших спортсменів 2015 року. Протягом місяця тривали фінальні змагання «Золота ракетка».

Змагання відбувалися в декілька етапів. Спочатку змагалися юні тенісисти, які представляли всі навчальні заклади міста. Найкращі з них отримували путівку до Вищої дитячої ліги. За захоплюючою боротьбою юних учасників спостерігали не лише представники команд, але й велика кількість батьків.

Заповітні путівки до Вищої ліги зуміли отримати: Бородавченко Олександр, Загоруйко Микита та Галій Антон.

У Вищій дитячій лізі брали участь накращі тенісисти ДЮСШ м. Славути, вихованці Капусти С.П., чемпіони, призери обласних, Всеукраїнських та міжнародних змагань: Лук’яненко Олександр, Шабурова Дар’я, Олійник Вероніка, Кухарчук Владислав, Мазур Дмитро, Васимчук Вікторія та інші. Всі претенденти на нагороди добре знали один одного, тому відразу на майданчику розпочалася вперта та безкомпромісна боротьба. В підсумку перше місце здобула Олійник Вероніка, друге – Лук’яненко Олександр, третє – Мазур Дмитро.

Через тиждень відбулися змагання в Першій лізі, де брали участь спортсмени незалежно від віку та статі, які вибороли право виступати в них на попередніх етапах. І тут юні спортсмени зуміли виступити дуже достойно. Лише Вадовському Олександру вдалося отримати путівку від дорослих тенісистів в Вищу лігу, а дві інші вибороли Шабурова Дар’я і Кухарчук Владислав.

За декілька днів до Нового року відбулися фінальні міські змагання у Вищій лізі. До ліги було допущено 12 учасників, які розігрували звання чемпіона міста. Вже традиційно такі змагання проходять в напруженій боротьбі. За бронзову медаль ветерани Капуста Сергій та Ніколюк Олександр поступилися юній чемпіонці Вищої дитячої ліги Олійник Вероніці, яка вперше в своїй карєрі стала призером в подібних змаганнях. А у фіналі зійшлись минулорічні фіналісти: Капуста Наталія, яка в цьому році стала студенткою Камянець-Подільського національного університету та Лук’яненко Олександр, який зумів відновитися після прикрої поразки в дитячій лізі. Лише в п’ятій партії Наталія зуміла вирвати перемогу і стати переможцем другий рік поспіль. Вона отримала Кубок міста та звання «Найкращий тенісист міста 2015 року», а срібна нагорода та звання «Кращий юний тенісист 2015 року» дісталися Лук’яненку Олександру.

В спортивному клубі «Атлет» відбувся останній етап змаганнь «Міць Славути 2015». Змагання стартували в лютому 2015 року. На кожному етапі відбувалися змагання з пауерліфтингу, жиму штанги, гирьового спорту, армспорту. Останній етап – це змагання з двоборства: жим штанги на максимальний результат та підтягування на перекладині з вагою. Такі змагання з успіхом проводяться у всьому світі, розроблені кваліфіковані норми спортивних розрядів та звань. В них можуть брати участь спортсмени незалежно від ваги, так як система коефіцієнтів дозволяє виявити найсильнішого відносно своєї ваги. За відсутності найсильніших атлетів клубу Рубана Михайла, Моісєєва Івана, Войтюка Олександра та інших, які готувалися до виступу на міжнародному турнірі в місті Новград-Волиський Житомирської області, молоді атлети отримали можливість покозати, на що вони здатні. Перемогу святкував Бражук Петро, який зумів осилити штангу вагою 125 кг та підтягнутися з вагою 24 кг. Потрібно зауважитти, що штанга вагою понад 100 кг. підкорилася 15 атлетам. Шабуров Степан підтягнувся з вагою 45 кг.

В змаганнях атлетів успішно виступали і представниці прекрасної статі. Дуже вдало виступила майстер спорту України, ветеран спорту Косік Людмила, якій підкорилася штанга вагою 80 кг, а Іноземцева Оксана зуміла підняти вагу 50кг.

Звання «Найсильніший атлет 2015 року» дісталося Рубану Михайлу, який протягом року успішно виступав на Всеукраїнських та міжнародних змаганнях та здобув звання МС з пауерліфтингу за версією федерації GPF. Серед жінок звання «Найсильніший атлет 2015 року» дісталось Іноземцевій Оксані, яка протягом року захищала честь міста та клубу на турнірах і виконала спортивний розряд КМС за версією федерації IPPF.

В клубі настільних ігор «Дозвілля» відбувся фінальний традиційний турнір з шахів «Шахові зірки 2015 року» В турнірі взяли участь всі найсильніші шахісти міста. Регламент змагань передбачав контроль часу на партію 15 хв. Учасники змагалися більш, ніж 5 годин. Багато учасників не витримували напруги і допускали «дитячі» помилки в грі, найсильніші шахісти гідно пройшли весь турнір.

В боротьбі за бронзу включилися аж три учасники, які набрали однакову кількість очок. Лише за кращим співвідношенням в зіграних партіях ветеран спорту Матвійчук Микола Іванович здобув бронзу. Срібло виборов Гіжицький Сергій, який протягом всього року успішно виступав на всіх турнірах. Головну нагороду виборов найсильніший на сьогоднішні день шахіст міста Хижавський Олександр, який вже багато років поспіль є чемпіоном міста, а в цьому році одноголосно отримав титул « Найкращий шахіст 2015 року».

Начальник відділу молоді та спорту Косюк О.П.
Директор ЦФЗН «Спорт для всіх» Шабуров В І.

Розміщенно в Без категорії