Звітували працівники культури

Про підсумки роботи 2015 року, збереження та подальший розвиток культури, піднесення її ролі у формуванні духовно розвинутого українського суспільства, активізацію та урізноманітнення процесів культурно-просвітницької діяльності, поліпшення матеріально-технічного забезпечення йшла мова на підсумковій нараді працівників культури у кабінеті міського голови 22 січня. 

Очільники міських закладів культури: бібліотек, історичного музею, Центру культури та дозвілля, Палацу культури, дитячої Школи мистецтв, муніципального духового оркестру звітували про використання коштів, надходження від надання платних послуг, розповідали про свої проблеми та про те, яким вони бачать майбутнє закладів.
Міський голова Василь Сидор цікавився як і проблемами закладів так і ефективністю їх діяльності, досягненнями, наповненням гуртків, енергозберігаючими технологіями, встановленням лічильників тощо.
Ні в кого з присутніх не виникло сумнівів щодо існування муніципального духового оркестру, що має неабияку популярність серед жителів не тільки міста, а й району. Але є велика стурбованість щодо дефіциту артистів оркестру, адже підростаюче покоління все менше обирає такий напрямок навчання як духові інструменти.
Вагомим є внесок і Школи мистецтв у культурне життя міста, яка у 2015 році отримала 28 переможців конкурсів обласного, державного та міжнародного рівнів, Палацу культури, який славиться своїми творчими колективами.
Після активного обговорення, в якому взяли участь і депутати міської ради Віктор Закурдаєв та Майя Сайпель, окреслені завдання для кожного закладу, а саме:
відпрацювання європейських грантів та впровадження форм роботи з використанням новаційних інформативних технологій; постійне оновлення літератури в бібліотеках; завершення розпочатого комплектування музейної експозиції та створення громадської дорадчої ради при музеї; подальший розвиток спільної з управлінням освіти навчальної програми Центру культури та дозвілля за взаємодії з Центральним державним кінофотоархівом України; максимальне залучення до творчої діяльності Палацу культури людей різних вікових категорій, волонтерів; розвиток драмгуртків, театру; обов’язкова участь вихованців гуртків, студій у всіх загальноміських, районних та шкільних заходах; організація акцій для різних категорій населення, особливо для людей з обмеженими фізичними можливостями та похилого віку; залучення приїжджих артистів; ефективне використання приміщень закладів тощо.
Про розвиток суспільства завжди можна судити з того, на яке місце у ньому поставлена така складова як рівень культури.
Загалом, заклади культури міста показали себе позитивно. Але є над чим працювати.

Працювати так, щоб кожен: чи то малолітня дитина, чи людина літнього віку знайшли де реалізувати свої творчі здібності, осмислили себе українцями і ні в кого не виникали сумніви – навіщо вкладати гроші в культуру.

Якби ми більше вкладень робили в культуру, то, можливо б, сьогодні не мали війни.
Прес-служба Славутського МВК.
Розміщенно в Без категорії