Відгуки минулого

12 листопада на Міжнародному меморіальному комплексі “Поле пам'яті” було проведено перепоховання останків німецьких військовополонених часів Другої Світової війни. 

У церемонії взяли участь представники виконавчого комітету Славутської міської ради, депутати, громадськість міста Славути та представники Німецької Народної Спілки з догляду за військовими похованнями. 

Під час заходу до присутніх звернувся міський голова Василь Сидор:
«Минув не один десяток років з часу Другої Світової війни, але її відголоски ще довго нагадуватимуть нам про ті страшні події. Сьогодні ми зібралися тут, як християни. Люди, які були військовополоненими та загинули на нашій землі, повинні бути поховані належним чином. Ми повинні зробити все можливе і неможливе, аби більше не допустити жодних воєн. Бо війни розв’язують політики, а страждають народи». 
Мирон Старко – керівник робочої групи в Західному регіоні України Представництва Німецької Народної Спілки догляду за військовими похованнями розповів про свою роботу, а також зазначив наступне: «Ми щиро вдячні за те, що громадяни, співвітчизники яких страждали під час воєн, з моральних і християнських мотивів допомагають в увічненні пам’яті жертв війни, роблячи цим вагомий внесок у прощення, примирення та порозуміння наших народів». 
Пан Мирон вручив подяку Представництва Німецької Народної Спілки міському голові Василю Сидору за активну участь і сприяння у виконанні на території збірного кладовища німецьких військовополонених Міжнародного меморіального комплексу «Поле пам’яті» в м.Славута Хмельницької області, міжнародної Угоди між Урядом Федеративної Республіки Німеччини і Урядом України від 29 травня 1996 року «Про догляд за могилами загиблих воїнів в Україні і ФРН».
Далі, настоятель костьолу Святої Дороти – ксьондз Ян Шаньца відслужив заупокійну панахиду. 
Цього дня на території комплексу було захоронено 384 саркофаги. 
На завершення заходу представники делегацій поклали квіти до могил жертв Другої Світової війни.
 Прес-служба Славутського МВК
Розміщенно в Без категорії