Козацькому роду нема переводу

Минулого тижня, напередодні світлого свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва, Дня створення УПА, а відтепер і Дня захисника України, у холі міського Палацу культури відбулася посвята в джури учнів загальноосвітніх шкіл. 

З давніх-давен цей день вважався особливим, адже це свято духовно об’єднувало наш народ, живило його вірою у повсякчасне заступництво Божої Матері за людській рід, за мир і добро на нашій землі, яка боронила наш народ, допомагала козацькому війську у боротьбі з ворогом. 
Про історію та велич славних козаків багато говорити не треба, адже сама Україна, її земля, полита козацькою кров’ю, насипані високі козацькі могили, зведені козаками церкви, можуть набагато більше розказати про козацький героїзм, незламність їхнього духу, патріотизм та глибоку віру наших славних пращурів у Господа.
Це свято, яке не тільки символізує дух українського народу, а й привертає увагу молоді до українських традицій, спонукає до їх вивчення та наслідування.
Цього дня у ряди славного козацтва було прийнято 80 школярів.
Після доповіді про готовність до присяги в джури отаману Хмельницького округу Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» Василю Сидору, відбулася урочиста посвята. Майбутні козаки – представники козацьких куренів – давали клятву готувати себе розумово, фізично і морально, чесно і віддано служити українському народові, козацтву в ім’я становлення незалежності і розвитку України.
Василь Богданович, вручивши відповідні посвідчення, звернувся до молодих козаків: «Дорога славутська юнь! Ваше завдання сьогодні добре навчатися, готувати себе фізично, морально і духовно. У нас сьогодні є можливість провести традицію, якої дотримувався сотні років український народ, коли козаки приймали молоде покоління в свої ряди і навчали їх. Але перше чого ви повинні навчитися – це віри. Віра – це та підтримка, яка завжди допомагала українцям у нелегкий час випробувань, ставала опорою мирного майбутнього. Ви сьогодні прийняли серйозне рішення – стати джурами. Бажаю усім міцного козацького здоров’я, незламної волі та патріотичного духу, який допоможе долати будь-які перешкоди!». 
Привітали із посвятою в джури школярів почесні гості – отаман Нетішинського куреня Микола Сидор, отаман Славутського куреня Григорій Петровський, начальник Славутського РВ УМВС у Хмельницькій області, полковник міліції, учасник АТО Віктор Шуляренко, представник Славутського військового комісаріату, учасник АТО Валентин Мороз, протоієрей отець Петро та начальник управління освіти Ельміра Перепелиця.
Яскраві враження гостей свята свідчать про те, що Україна потребує подібних свят. Адже саме вони підіймають патріотичну свідомість громади, стимулюють інтерес молоді до історії українського народу та стародавніх традицій. 
Прес-служба Славутського МВК
Розміщенно в Без категорії