Проблема потребує вирішення

Проблема безпритульних тварин вкотре стала предметом детального обговорення. Міський голова Василь Сидор запросив до діалогу представників усіх сторін, дотичних до роботи міського притулку для бездомних тварин: комунальників, які мають забезпечувати належне його функціонування, волонтерів, які постійно працюють з бездомними тваринами, міських депутатів, котрі приймають відповідну програму і затверджують фінансування, а також представників виконавчого комітету. Нагальність зустрічі була викликана необхідністю вироблення стратегії подальшого руху. Справа в тому, що міська влада ініціювала проведення конкурсу з передачі міського притулку фізичним особам-підприємцям, чи громадським організаціям, які б могли фахово займатися цією справою. Але, на жаль, у Славуті поки не знайшлося бажаючих, хоча, уже було проведено 2 конкурси. Тому, міський голова хотів почути думки сторін, з приводу подальшого функціонування притулку, регулювання чисельності тварин гуманним способом, але при цьому не полишаючи ідеї, все ж залучити до справи громаду. Учасники обговорення висловлювали різні думки з вирішення проблеми безпритульних тварин. Василь Яцюк, начальник КП «Славутське ЖКО» нагадав, що притулок створювався на 20 собак, тепер у ньому утримується більше 70-ти. Тому треба впливати на причину збільшення чисельності безпритульних тварин, а це відповідальне ставлення до своїх домашніх улюбленців, які досить часто опиняються на вулиці. Сергій Смернін – начальник Комбінату комунальних послуг, який особисто відповідає за роботу притулку поінформував, що на утримання притулку виділено близько 70 тисяч грн., але КП «Славутське ЖКО» уже витратило 90 тисяч грн. За 8 місяців поточного року було виловлено 165 собак, стерилізовано – 95, відпущено – 67, передано господарям – 83 собаки.
Володимир Кушніров – депутат Славутської міської ради запропонував виробити план заходів щодо регулювання чисельності бродячих тварин. Якщо на це необхідно збільшити фінансування, штат працівників притулку, депутати, на його переконання, готові обговорити конкретні пропозиції. Депутат міськради Анатолій Максимчук, натомість висловив побоювання, що, дослівно «гуманність доведе до того, що собаки усіх покусають». Тетяна Солоха – заступник міського голови, закликала волонтерів активніше залучати на допомогу небайдужих людей, а міських депутатів працювати із виборцями на своїх округах, роз’яснюючи суть проблеми.
Самі ж волонтери бачать вирішення питання лише у проведенні комплексу заходів і постійній системній роботі. Також волонтери запропонували звернутися до керівництва Славутського обласного спеціалізованого ліцею-інтернату з проханням посприяти в організації харчування безпритульних тварин.
Обговоривши питання доцільності розширення притулку, більшість присутніх висловились за збереження його в існуючих межах, але з поліпшенням матеріальної бази, добудови деяких приміщень, благоустрою території. Обговорили проблему харчування тварин, можливість залучення спонсорської допомоги. Секретар міської ради Світлана Медвєдєва висловилася за покращення інформаційно-розяснювальної роботи, як щодо роботи самого притулку, так і тварин, яких можна взяти звідти на виховання. Піднімалося також питання грантів, які можна було б залучати як додаткове джерело фінансування.
Підсумовуючи більш, ніж годинне обговорення проблеми безпритульних тварин, міський голова висловився за необхідність проведення ще одного повторного конкурсу на предмет передачі міського притулку на утримання громадським організація чи підприємцям. А до того часу дав доручення комунальникам продовжити роботу зі створення реєстру домашніх тварин, надалі проводити чіпування та стерилізацію безпритульних собак. При цьому наголосив, що збільшення чисельності бездомних тварин – це питання взаємної відповідальності усієї громади і вирішити її можна тільки спільно.

Прес-служба Славутського МВК.

Розміщенно в Без категорії